Vyhlašení 22. ročníku dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka


Nadační fond Cen Alfréda Radoka vyhlašuje již po dvaadvacáté anonymní dramatickou soutěž o Cenu Alfréda Radoka 2013. Soutěže se může zúčastnit kterýkoli autor píšící česky nebo slovensky s původní divadelní hrou, která dosud nebyla uvedena ani zveřejněna a nebude uvedena či zveřejněna do vyhlášení výsledků soutěže v březnu 2014.

 

Podmínky soutěže spolu s přihláškou jsou k dispozici na webových stránkách www.cenyalfredaradoka.cz.

 

POZOR! Uzávěrka soutěže je již 13. 12. 2013.

 

Jména deseti finalistů soutěže budou oznámena v únoru 2014 a zveřejněna na www.cenyalfredaradoka.cz.

 

Cílem dramatické soutěže je od počátku její existence napomáhat vzniku a propagaci nových divadelních textů. Finálové hry v letošním roce získají možnost prezentace a různých forem realizace.

Již po osmé se jedním z partnerů soutěže stává Český rozhlas, jenž uděluje jednomu z účastnických textů vlastní cenu (spojenou s finančním bonusem) a následně ho inscenuje a odvysílá.

O dalších bonusech pro finálové texty budeme průběžně informovat.

 

Partneři dramatické soutěže:

 

Aura-Pont s.r.o., C&COM Advertising, Český rozhlas 3 - Vltava, Nadace Český literární fond, Nadační fond Kolowrátek, časopis Svět a divadlo.

 

Rozhodnutí Nadačního fondu Cen Alfréda Radoka o tom, že inscenační ceny za rok 2013 nebudou uděleny

 

Nadační fond Cen Alfréda Radoka se rozhodl, že neudělí ceny za výkony v inscenačních kategoriích za rok 2013. K tomuto rozhodnutí jej vedl fakt, že jak samotné kategorie, tak způsob rozhodování o jejich laureátech jsou již dlouhou dobu neměnné, což na jednu stranu sice posiluje jejich hodnotu, na druhou stranu je ale také důvodem kritiky. Nadační fond již v loňském roce začal pracovat na přípravách změn, kterými by chtěl posílit váhu cen, proto se rozhodl přerušit kontinuitu udělování inscenačních cen na jeden rok a využít toto období tak, aby mohl se změnami důkladně seznámit jak kritiky, tak divadelníky samotné.

 

Pozvánka na Noc českých a slovenských autorů

 

Nadační fond Cen Alfréda Radoka a agentura Aura-Pont si Vás dovolují srdečně pozvat na čtvrtý ročník Noci českých a slovenských autorů, která se v letošním roce bude poprvé konat v koprodukci s Divadlem Na zábradlí. Výrazné režisérské osobnosti představí divákům inscenovaná čtení finálových textů dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka za rok 2012. Přijďte podpořit úspěšné dramatiky a jejich nové hry v pátek 29. listopadu 2013!

 

Do dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka se každý rok přihlásí několik desítek autorů s novými dramatickými texty – v loňském roce to bylo například 59 původních her! Jen nepatrný zlomek ze všech textů ovšem dospěje do stádia jevištní realizace, a tak se letos poprvé dočká večer, v němž hlavní pozornost patří právě novým českým a slovenským hrám, i několika repríz. Formou scénických črt, divadelních „návnad“ a ochutnávek se v nastudování režisérů Arnošta Goldflama, Jana Mikuláška a Jana Friče – osobností spojených s novým uměleckým programem Divadla Na zábradlí – představí texty Tomáše Vůjtka (Slyšení) S.d.Ch. (Apokalypsa v Praze), a Petra Michálka (Domeček). Součástí projektu bude prezentace dalších oceněných textů i obligátní hudební překvapení. A pozor – tentokrát začínáme už v odpoledních hodinách!


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English