Vlak Lustig projede tři státy


Program festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran nabídne v rámci mezinárodního projektu od 18.6.2015 Vlak Lustig - Vlak svobody inscenaci divadelní verze Lustigovy novely Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou v Česku, na Slovensku a v Polsku. Jedná se také o uvedení v Rakousku a Německu.

 

Projekt bude zahájen 18. června na nádraží v Bohušovicích nad Ohří u Terezína, kde bude představena historická vlaková souprava a odehraje se první představení. Dalšími zastávkami budou Děčín, Lodž, Varšava, Osvětim, Žilina, Martin, Nitra, Bratislava, Český Krumlov, Tábor, Třebíč, Hlinsko a Chrudim. Poslední představení bude odehráno 17. července v Praze, a to na nádraží Praha-Bubny.

"Tento projekt vznikl v roce 2012 z činoherní inscenace pražského Divadla pod Palmovkou, která se měla původně hrát pouze tam. Měla mít jen dvě reprízy; dodnes jich na kolejích bylo už 80," řekl režisér inscenace Petr Kracik ze společnosti Old Way Production. Zájem diváků označil za mimořádný.

Vlak Lustig je sestaven ze tří vagonů. Dva jsou nákladní a uzavřené, které slouží k převozu dekorací, techniky a jsou využívány jako galerijní prostor. Divadelní vůz se promění v jeviště tragického příběhu Kateřiny Horovitzové, publikum usedne před vozem, jehož sklopená boční strana je hrací plochou.

Hlavní role ztvární Anna Stropnická v alternaci s Denisou Pfauserovou, Petrou Tenorovou a Terezou Starostkovou. V dalších se objeví například Radek Zima, Dušan Sitek, Ivo Kubečka a Ondřej Kavan.

 

Více informací: www.vlaklustig.cz


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English