Uvádíme ty nejlepší muzikály ve spolupráci s předními světovými agenturami


Dlouhodobá spolupráce Aura-Pontu se světově proslulou agenturou MTI (Music Theatre International) vyústila v nebývalý úspěch muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení na českých jevištích. V příštích měsících přibydou další tři inscenace. Napište nám, pokud i vy hledáte ten správný muzikál pro své divadlo!

 

Po nebývale úspěšném Almodóvarově filmu se Ženy na pokraji nervového zhroucení v roce 2010 dočkaly také své divadelní premiéry. Ta česká proběhla v dubnu loňského roku v Západočeském divadle v Chebu pod režijním vedením Zdeňka Bartoše. V prosinci uvede Ženy na pokraji nervového zhroucení pražské Divadlo Na Fidlovačce (režie Kateřina Dušková) a také Městské divadlo Brno (režie Stanislav Slovák). V únoru příštího roku se ale můžeme těšit ještě na premiéru v libereckém Divadle F. X. Šaldy, kde se režie ujme Martina Schlegelová.

 

Ženy na pokraji nervového zhroucení ale nejsou ani zdaleka první úspěšnou spoluprací s MTI. V minulých letech byly výsledkem aktivní spolupráce českých a zahraničních agentů také premiéry muzikálu Probuzení jara (Spring Awakening) v Divadle J. K. Tyla v Plzni a Sázky z lásky (Guys and Dolls) v Národním divadle moravskoslezském. A ve spolupráci s agenturami Aura-Pont a MTI byl také uveden muzikál Rent v bratislavském Divadle Aréna.

 

Díky spolupráci nejen s MTI ale například i s agenturami Tams-Witmark, Samuel French a dalšími má nyní Aura-Pont v katalogu nabízených her například Čarodějky z Eastwicku (Witches of Eastwick) ve skvělém překladu Jiřího Joska. V nabídce jsou i další hity muzikálových scén jako je Pravá blondýnka (Legally Blonde) či muzikál Once, který vznikl na motivy veleúspěšného filmu. Jedním z nejúspěšnějších titulů v nabídce Aura-Pontu je muzikál Donaha! (Full Monty!), který byl od své české premiéry v roce 2005 uveden už více než desetkrát. Na jaře jej navíc znovu uvede Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

 

Aura-Pont nabízí muzikály v celé šíři tohoto žánru. Z klasiky lze jmenovat třeba Marry Poppins, West Side Story, Zpívání v dešti (Singin' In The Rain) nebo Chitty Chitty Bang Bang. Z pohádkových titulů je to pak třeba muzikál Shrek. A nechybějí ani moderní filmové úpravy jako jsou například Madisonské mosty (The Bridges of Madison County) a Výstřely na Broadwayi (Bullets Over Broadway). Nejlepší off-broadwayský muzikál roku 2017 Ernest Shackleton mě miluje (Ernest Shackleton Loves Me) se také záhy objevil mezi novinkami Aura-Pontu. Díky ověřené spolupráci našich agentů se tyto tituly dostávají českým divadlům na dosah.

 

Zaujal vás některý ze zmíněných titulů, uvažujete o uvedení jiného muzikálu anebo byste jen uvítali pomoc s výběrem? Napište nám, rádi vám poradíme!

 


Infozóna

Ulrike Syha:

PAN SCHUSTER HRAJE MONOPOLY

  • PŘEKLADY K ČESKÉ PREMIÉŘE

2017 - 2019

2013 - 2016        

2009 - 2012

2005 - 2008

 

≈ VZHŮRU S NÁMI! ≈Česky / English