Soutěž o Ceny Afréda Radoka 2009 vyhlášena!


Soutěže se může zúčastnit kterýkoli autor píšící česky nebo slovensky s původní divadelní hrou, která dosud nebyla uvedena ani zveřejněna a nebude uvedena či zveřejněna do 31. 3. 2010.

Podmínky soutěže spolu s přihláškou jsou k dispozici na webových stránkách www.cenyalfredaradoka.cz.

 

Pozor: uzávěrka soutěže je již 18.12. 2009!

 

Jména deseti finalistů soutěže budou oznámena na počátku března 2010 a zveřejněna na www.cenyalfredaradoka.cz.

Cílem dramatické soutěže je od počátku její existence napomáhat vzniku nových divadelních textů.

Popáté se jedním z partnerů soutěže stává Český rozhlas 3 – Vltava, jenž si z účastnických textů vybírá zajímavé tituly k inscenování a vysílání.

V rámci letošního ročníku dramatické soutěže bude letos udělena také cena Žáby na prameni. Tuto cenu může získat ta z her, která nejlépe naplní téma "Rovné příležitosti žen a mužů" - tedy bude také o tom, že feminismus není bubák, že rovné šance mají mít všichni a všechny, že gender není sprosté slovo, že stereotypy jsou pozitivní i negativní, že předsudky jsou manipulativní a že nejlépe by nám bylo, kdybychom mohli být jednoduše všichni sami sebou.

Časopis Svět a divadlo otiskne tradičně minimálně jednu ze soutěžních her, zpravidla ve třetím čísle svého následujícího ročníku. Výběr i počet zvolených textů si redakce časopisu ponechává ve své kompetenci.

O jednotlivých bonusech pro finálové texty budeme průběžně informovat!

 

Partneři dramatické soutěže:

Nadační fond Cen Alfréda Radoka, Ministerstvo kultury České republiky, Aura-Pont s.r.o., C&COM Advertising , Český rozhlas 3 - Vltava, Česká televize, časopis Svět a divadlo, Žába na prameni, o.s.

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English