Slyšení hostuje v Berlíně


Hra Tomáše Vůjtka Slyšení v podání Komorní arény Ostrava bude hostovat v Berlíně.

Drama Panorama e. V. a České centrum Berlín pořádají dvoudenní festival současné české dramatiky - Ein Stück: Tschechien 2016/Kus: Česka 2016.

V České republice nyní tvoří nová generace divadelních autorů, jejichž texty jsou aktuální v celoevropském měřítku, přesto však v zahraničí málo známé. Berlínský spolek Drama Panorama: Forum für Übersetzung und Theater e. V. ve spolupráci s Českým centrem Berlín hodlá svým dvoudenním festivalem přispět k jejich propagaci.

22. června 2016 budou v galerii Českého centra Berlín představeny tři současné české hry v německém překladu v podobě scénického čtení, po nichž proběhne divácká diskuze s pozvanými autorkami a autorem. Druhý den festivalu, 23. června 2016, hostuje v berlínském divadle Theater unterm Dach české divadlo s inscenací současné české hry, hraje se v originále s přetlumočením do sluchátek.

 

22.6. 19:30, České centrum Berlín, Wilhelmstraße 44

Kateřina Rudčenková - Niekur

Roman Sikora - Na cestě k vítězství

Helena Eliášová - Cyberlove

 

23.6. 20:00, Theater unterm Dach, Danziger Straße 101

Tomáš Vůjtek - Slyšení (hostující inscenace Komorní scény Aréna z Ostravy)

Slyšení obdrželo v roce 2016 jako nejlepší inscenace roku Cenu divadelních novin. Hned tři prvenství si letos rovněž odneslo i z Cen divadelní kritiky – za nejlepší inscenaci roku, nejlepší poprvé uvedenou českou hru roku a nejlepší mužský herecký výkon. V rámci Cen divadelní kritiky byla navíc Komorní scéna Aréna zvolena Divadlem roku 2015.

 

Pořadatelé:

Drama Panorama: Forum für Theater und Übersetzung e. V.

www.drama-panorama.com

Tschechisches Zentrum Berlin/České centrum Berlín

berlin.czechcentres.cz

Kontakt: info(zavinac)drama-panorama(tecka)com


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English