Simone Kucher hostem nové premiéry


Tříletý projekt Činoherního studia města Ústí nad Labem a Katedry germanistiky Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem propojuje divadelní profesionály se studenty vysokých škol. Scénické čtení textu Simone Kucher Jedna verze historie (v originále Eine Version der Geschichte) se premiérového uvedení dočká v divadelním Obejváku Činoherního studia v neděli 25. února za účasti autorky.  První repríza  bude uvedena  v úterý 27. února 2018.

Text přeložený studenty ústecké Katedry germanistiky pod vedením Veroniky Jičínské režíruje studentka KALD DAMU Viktorie Vášová. 

Simone Kucher bude první autorkou v projektu Překročit hranice, která navštíví premiéru některého ze scénických čtení, po premiéře bude diskutovat s diváky.

Jedna verze historie pojednává  o hledání vlastních kořenů pnoucích se přes Berlín, New York a Paříž až do uchvácené Arménie a zpracovává historické události genocidy let 1915/1916. Spouštěčem vzpomínek je hollywoodský trhák o zamlčené genocidě. Text vypráví o touze znát historii své vlastní rodiny, která se setkává se stejnou touhou na ni zapomenut. Kde je hranice mezi smyšleným příběhem a dějinami? Autorka umně pracuje s fenoménem orální historie, s rodným jazykem a v textu používá  originální nahrávky pořízené v zajateckých táborech v Turecku.

Simone Kucher (*1973) studovala divadelní, generová studia a moderní německou literaturu v Mnichově a v Berlíně. Žila v Jeruzalémě i v USA. Její dramatické texty si získaly řadu ocenění a byly inscenovány v Mnichově, Basileji, Bochumi, Vídni a Berlíně. Její tvorba zahrnuje také rozhlasové hry, operu a povídky. Její hra Jedna verze historie byla pozvána na prestižní festival  Stückemarkt na berlínském Theatertreffen v roce 2016.

Celý projekt Překročit hranice se koná díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a Nadace život umělce.

premiéra: 25. února v 19 hodin
1. repríza: 27. února v 19 hodin

2. repríza: 15. března v 19 hodin


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English