Pulitzerova cena - oceněn i Adly Guirgis


Hra Stephena Adly Guirgise Between Riverside and Crazy (Mezi Riverside a šílenstvím) byla oceněna Pulitzerovou cenou v kategorii drama.

Porota ji popsala jako „vyváženou, překrásně napsanou hru o policistovi v důchodu, kterému hrozí vystěhování. V žánru černé komedie autor zkoumá otázky života a smrti.“ Dalšími nominovanými tituly byly Marjorie Prime (Marjorie Primeová) Jordana Harrisona a Father Comes Home from the Wars (Parts 1, 2, 3) (Otec se vrací z válek, díly 1, 2, 3) Suzan-Lori Parksové.

Hra Between Riverside and Crazy vypráví příběh Waltera „Popse“ Washingtona, nedávno ovdovělého bývalého policisty, který se svým synem Juniorem, který byl nedávno podmínečně propuštěn z vězení, snaží udržet si jeden z posledních bytů s regulovaným nájemným na luxusní třídě Riverside Drive. Staré časy, jak se zdá, definitivně končí: jitří se staré rány, objevují se nezvaní hosté a nakonec přichází definitivní výpověď.

 

Původní text hry je k dispozici v Aura-Pontu, stejně jako další autorova úspěšná hra Parchant v klobouku (již v překladu Pavla Dominika), která měla úspěch na Broadwayi a v nejbližší době se chystá její uvedení v londýnském Národním divadle, kde se stane jedním z prvních titulů nového uměleckého vedení.

Další autorovy hry – i další hry nominované na Pulitzera – pro Vás rádi zprostředkujeme.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English