Pošta Miroslav


Miroslav Pošta je překladatel a tlumočník (angličtina, švédština). Roku 2000 na FF UK absolvoval obor překladatelství-tlumočnictví angličtina. Na stejné fakultě však docházel i na semináře švédštiny a později absolvoval kursy švédštiny ve Švédsku (Švédský institut, Lidová univerzita ve Stockholmu). Od roku 1998 pracuje jako překladatel a tlumočník na volné noze. Kromě několika knižních titulů a mnoha odborných textů přeložil z angličtiny a švédštiny více než 5700 minut filmů, seriálů a dokumentárních pořadů. Některé byly určeny pro dabing, jiné otitulkoval. Také pracoval jako tlumočník na řadě filmových festivalů (Jeden svět, Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava aj.).

 

Miroslav Pošta spolupracuje s Ústavem translatologie FF UK a v současné době zde vede seminář titulkování. Je autorem knihy Titulkujeme profesionálně, která je první publikací na toto téma psanou česky.

 

Několikrát vyučoval angličtinu a práci s počítačem v buddhistických klášterních školách v severoindickém Ladaku a angažuje se v projektech v tibetských exilových komunitách – mj. tibetským kolegům pomohl s přípravou tibetského vydání Čapkova Povídání o pejskovi a kočičce.

 

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English