Nové české hry v New Yorku


15.června přijme na jevišti Martin E.Segal Theatre, prestižního divadla newyorské univerzity CUNY, svůj křest dlouho a pečlivě připravovaná antologie současné české hry (editoři: Marcy Arlinová, Gwyn MacDonaldová a Dr. Daniel Gerould).

Kniha představuje výbor z textů, které byly v uplynulých osmi letech prezentovány formou scénických čtení divadlem Immigrants´ Theatre Project na několika newyorských scénách včetně proslulého Public Theater. Jak uvádí anotace publikace, vybrané hry „zkoumají sex a genderovou identitu, etnicitu a násilí, politickou korupci a náboženská tabu. S pomocí nových forem a v nejrůznějších stylech se zabývají novými jevy v české společnosti, které vyvolal příchod demokracie a globalizace, a to s charakteristickým humorem a inteligencí".

Z textů zastupovaných Aura-Pontem se v antologii objeví hry Otevírám zásuvku a vyndavám nůž (Ivana Růžičková), Minach (Iva Klestilová) a Teremin (Petr Zelenka). Křest knihy doplní čtení ukázek z publikovaných her. Knihu vydává univerzitní vydavatelství Martin E.Segal Theatre Center.

Na projektu spolupracoval mj. Divadelní ústav v Praze a České centrum v New Yorku. Více na webu newyorského divadelního centra Martin E. Segal . 


 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English