Noc českých a slovenských autorů


29. 11. 2013 v Divadle Na zábradlí


Nadační fond Cen Alfréda Radoka a agentura Aura-Pont si Vás dovolují srdečně pozvat na čtvrtý ročník Noci českých a slovenských autorů, která se v letošním roce bude poprvé konat v koprodukci s Divadlem Na zábradlí. Výrazné režisérské osobnosti představí divákům inscenovaná čtení finálových textů dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka za rok 2012. Přijďte podpořit úspěšné dramatiky a jejich nové hry v pátek 29. listopadu 2013!

 

Do dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka se každý rok přihlásí několik desítek autorů s novými dramatickými texty – v loňském roce to bylo například 59 původních her! Jen nepatrný zlomek ze všech textů ovšem dospěje do stádia jevištní realizace, a tak se letos poprvé dočká večer, v němž hlavní pozornost patří právě novým českým a slovenským hrám, i několika repríz.

 

Formou scénických črt, divadelních „návnad“ a ochutnávek se v nastudování režisérů Arnošta Goldflama, Jana Mikuláška a Jana Friče – osobností spojených s novým uměleckým programem Divadla Na zábradlí – představí texty Tomáše Vůjtka (Slyšení) S.d.Ch. (Apokalypsa v Praze) a Petra Michálka (Domeček). Součástí projektu bude prezentace dalších oceněných textů i obligátní hudební překvapení.

 

A pozor – tentokrát začínáme už v podvečerních hodinách! V 17.30 hod. se uskuteční neformální setkání finalistů dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka i dalších pozvaných hostů (divadelních kritiků, teoretiků, dramaturgů a pod.)

 

Těšíme se na Vás!

 

NOC AUTORŮ

17.30 hod. (foyer a kavárna DNz ) setkání finalistů dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka a pozvaných hostů, prezentace oceněných textů

 

19.00 hod.  (sál DNz ) inscenovaná čtení finálových textů dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka za rok 2012

 

režie: Jan Mikulášek

koncepce: Jan Mikulášek, Ilona Smejkalová

produkce: Ilona Smejkalová, Lucie Štěpánová

moderátor: Petr Jeništa

 

V rámci Noci českých a slovenských autorů se letos můžete těšit na následující texty:

Petr Michálek

Domeček

režie: Jan Frič

dramaturgie: Ilona Smejkalová

účinkují: Magdaléna Sidonová, Natálie Řehořová a Ladislav Hampl

Milovali se. Postavili si domeček. Mají dceru. Teď žije Petr sám v prázdném domě s hypotékou a čeká na nirvánu. Místo toho však za ním přichází Marika a hledá šrouby do manželské postele...

Hra se dostala do nejužšího finále dramatické soutěže o Ceny Alfréda Radoka za rok 2012.

 

Tomáš Vůjtek

Slyšení

režie: Arnošt Goldflam

dramaturgie: Ilona Smejkalová

účinkují: Jiří Ornest, Natália Drabiščáková, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Kristina Beranová a Arnošt Goldflam

Adolf Eichmann, jenž své schopnosti věnoval úkolu, který mu jeho nadřízení vybrali: „konečnému řešení židovské otázky“, se dožaduje slyšení a obhajuje se před Bohem. Ten však stále nepřichází....

Hra získala 3. místo v dramatické soutěži o Ceny Alfréda Radoka za rok 2012.

 

S.d.Ch.

Apokalypsa v Praze (Jelení příkop)

režie: Jan Mikulášek

dramaturgie: Ilona Smejkalová

účinkují: Miloslav König, Anežka Kubátová, Stanislav Majer a Ivan Lupták

Funerálně-apokalyptické evangelium aneb Poslední hra před smrtí.

Hra získala 4. místo v dramatické soutěži o Ceny Alfréda Radoka za rok 2012.

 

 

Noc českých a slovenských autorů vznikla z iniciativy Nadačního fondu Cen Alfréda Radoka, ve spolupráci s agenturou Aura-Pont a Divadlem Na zábradlí.

 

Akci finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, Magistrát Hl. m. Prahy, Nadační fond Kolowrátek a Nadace Český literární fond.

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English