Mužkaření


Naďa Míková

MUŽKAŘENÍ

2 m, 4 ž

konverzační komedie

 

„Co dělat, když chcete chytit chlapa.“

 

Čtyřem kamarádkám (režisérce Daně a herečkám Báře, Soně, Doubravce) z amatérského divadelního spolku se začíná bortit soubor – přijdou o jediného muže v divadle a navíc nemají hru, kterou by uvedly. Jejich potíže v divadle se přirozeně proplétají s jejich vlastními problémy, které postupně vychází najevo. Celá hra (v pravém i přeneseném slova smyslu) se rozjede díky Doubravce, která marně touží po partnerovi. Nadšení zavládne ve chvíli, kdy dojde ke spásnému a slibnému nápadu vypsat konkurz na nového člena do souboru. Casting je však pouze záminkou k tomu, najít vhodného muže pro Doubravku a k všeobecné zábavě. Pro zmatení potenciálních adeptů se Bára uvolí přivést do poroty svého přítele Patrika. Euforický nápad rozehraje vzrušující zábavu, na jejímž konci není žádná z žen tou, co na začátku.

Vášnivá, nezvladatelná a zničující touha po všech okouzlujících bytostech opačného pohlaví, která však s sebou nese rozkol skutečných vztahů, totiž zdaleka není výsadou mužů.

Během divokého castingu se na scéně objeví 21 mužů - které však může hrát jedna osoba. Významný podíl mají barvy, kostýmy a rekvizity, díky nimž se proměňují jak muži, tak i všechny čtyři divadelnice. Děj se odehrává ve zkušebně.

 

 

 

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English