Miro Gavran – 12 premiér v 9 zemích


Oceňovaný chorvatský dramatik Miro Gavran se může na podzim těšit na další premiéry svých her nejen ve své domovině, nýbrž především ve východní Evropě.

Jeho hra Shakespeare and Elizabeth byla uvedena v září v Městském divadle v Trenčíně, do konce roku následují premiéry v Rakousku (Smích zakázán), Česku (Pivo), Rusku (Hledá se nový manžel), Bulharsku (Konstantin Velickov, Čechov řekl Tolstému sbohem), Srbsku (Panenka), Albánii (Henpecked Husbands) a Maďarsku (Panenka).

Gavrana čekají premiéry rovněž doma – spolek Histrion uvede jeho satiru Tycoons, poté uvede Chorvatské divadlo ve Splitu jeho hru Parallel World a v Záhřebu bude mít premiéru hra Every Birthday of Yours.

Gavranovo dílo bylo přeloženo již do 40 jazyků, jeho hry již měly více než 330 premiér a zhlédlo je přes tři milióny diváků po celém světě.

 

Na mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu budou 11. října rovněž představeny Gavranovy romány Kafka´s Friend a Books of Plays, které byly přeloženy již do osmi, resp. šesti jazyků. 

 

www.teatar-gavran.hr


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English