Listopad - nový film o sametové revoluci


V listopadu 2016, na výročí listopadových událostí, vychází na iTunes vzpomínka na sametovou revoluci - film Listopad.

 

Scénáristou filmu byl Arnošt Lustig, producenty Pepi Lustig a Jeffery Brown, režisérem Gary Keith Griffin. V hlavních rolích se představí Anita Krausová, Filip Tomsa, Filip Cil, David Novotný, Igor Bareš atd.

 

Petr, Jiří a Ondřej jsou neobvyklá trojice kamarádů. Hokejista, hudební nadšenec a umělec dospívají v komunistickém Československu osmdesátých let. S nepřejícným systémem se vyrovnávají sportem, pitím piva, honěním holek a poslechem “zakázané” hudby. Jejich společná a přirozená touha po svobodě nabude reálných kontur jednoho temného listopadového večera, kdy Petr, Jiří a Ondřej vykročí v předních liniích do studentského pochodu Prahou. Kluci jsou tváří v tvář Veřejné bezpečnosti donuceni k zásadnímu rozhodnutí: poddat se komunistickému režimu, jenž po generace umlčoval jejich známé a rodiny, a nebo se mu postavit jednou pro vždy.

Příběh vychází ze skutečných událostí sametové revoluce. Film oživuje vzrušující dny listopadu 1989, kdy se studenti, umělci a disidenti postavili za své sny o svobodě, ačkoliv všichni a všechno bylo postaveno proti nim.

Natáčení započalo v den dvacetiletého výročí sametové revoluce, 17. listopadu 2009, při němž produkce uzavřela Národní třídu, aby byla zrekonstruována demonstrace a následná policejní represe. Bylo zapotřebí stovek komparsistů, kaskadérů a řady speciálních efektů.

Filip Tomsa v hlavní roli vedl mladé a talentované herce vedlejších rolí, které doplnili zkušení herečtí veteráni, David Novotný a Igor Bareš, což v hereckých výkonech přineslo spoustu intenzity a skutečných prožitků.

Natáčelo se na skutečných lokacích v Praze a na Slovensku, štáb byl tvořen zkušeným týmem z Česka, Slovenska, Maďarska a Spojených států. Z filmu Listopad se tak skutečně stala velká mezinárodní koprodukce.

Listopad je posledním filmem spisovatele Arnošta Lustiga, jemuž je nakonec věnován.

 

• Sledujte na Facebooku: www.facebook.com/ListopadFilm

• Sledujte na Instagramu: www.instagram.com/ListopadFilm

• Sledujte na Vimeu: https://vimeo.com/96023633

• Sdílejte trailer na YouTube: https://youtu.be/WYlCW7ihSRo

• Sdílejte oficiální stránky najdete tady: www.listopadfilm.com

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English