Lazarus


David Bowie, Enda Walsh (Velká Británie)

LAZARUS

překlad libreta Michal Zahálka

5 m, 6 ž

muzikál

podle románu Waltera Tevise The Man Who Fell To Earth


Mimozemšťan Thomas Newton přiletěl na Zemi, aby obstaral vodu pro svou vyprahlou planetu. O roky později je stále zde, chová se téměř jako obyčejný obyvatel zeměkoule, opíjí se ginem a trápí se ukončenou láskou. Zemřít nemůže, přesto očekává vykoupení. Když do jeho života vstoupí další ztracená duše, propadá Newton naději – mohla by mu pomoci absolvovat vysněnou cestu domů?

Poslední hudební pozdrav Davida Bowieho tematizuje věčný život. Spojil své síly s irským dramatikem Endou Walshem a krátce před svou smrtí uvedl tento muzikál v malém divadle na Off-Broadwayi, sklidil s ním ale velký úspěch. Muzikál vychází ze zfilmování sci-fi románu z roku 1976, v tomto filmu hrál Bowie hlavní roli.

Muzikál je na hony vzdálen jiným Bowieho hitům, jde o zašifrovanou meditaci o smrti a nemilovaném životě – tato tajemnost a poezie stojí ve skvělé symbióze s hudbou.

Obsazení orchestru: Key I, Key II, Pos, E.B., Sax, bicí, Git I, Git II.

Muzikál byl poprvé uveden v únoru 2015 v New York Theatre Workshop, poté se setkal s velkým úspěchem rovněž ve Velké Británii. U nás ji poprvé uvedla Městská divadla pražská (divadlo Komedie) v říjnu 2019.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English