Inscenace Poker Face v Londýně


V londýnském divadle King’s Head Theatre, významné komorní scéně ve čtvrti Islington nedaleko londýnského centra, uvede v neděli 16. října 2016 divadelní společnost LegalAliens premiéru inscenace oceňované tragikomedie Petra Kolečka Poker Face.

Příběh cynické hráčky pokeru Jany, která sehraje nebezpečnou partii s přítelem své dcery, vypráví o ztrátě ideálů – a také o proměně české společnosti mezi listopadem 1989 a dneškem. Jedním z možných otců Janiny dcery je v příběhu ostatně Václav Havel.

Režisérkou londýnské inscenace je původně americká režisérka Becka McFaddenová, která hru v Londýně původně inscenovala roku 2013 ve formě scénického čtení – a dnes se k ní vrací ve formě plnohodnotné inscenace, s novým konceptem, obsazením i novým překladem, který přímo pro inscenaci pořídila překladatelka a dramaturgyně Eva Daníčková. Roli Janina dospívajícího otce si ve filmových dotáčkách zahrál Arnošt Goldflam.

Dramatik a scénárista Petr Kolečko hru původně napsal pro projekt Generační ikony, který iniciovalo pražské Divadlo Letí a zapojilo do něj divadla ze Slovenska a Rakouska. České premiéry se potom hra dočkala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích v inscenaci režiséra Thomase Zielinského, která byla nominovaná na Cenu Marka Ravenhilla pro nejlepší inscenaci současné hry za rok 2015.

První reprízu londýnské inscenace, která je zatím plánována na šest repríz, navštíví i Petr Kolečko. Její realizaci podpořilo České centrum Londýn.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English