Identity


Barbora Hančilová

IDENTITY

3 m, 4 ž

 

Jak titul napovídá, jedná se o hru o jednotlivých totožnostech postav a jejich hledání pravého štěstí, ať již rodinného či vztahového.

Mladé ženy, Rita, Monika a Natálie, řeší vhodného partnera či řeší nechtěné těhotenství, mladí muži David a Radek se ukáží být nedospělými partnery, kteří nedokáží vyřešit žádnou krizi, matka Moniky, Dana, má pohled a zkušenosti starší generace a docent Dlouhý je typ arogantního vědce, který se snaží zapůsobit na mladé ženy. Osudy se prolínají a dochází tak ke konfliktům, jež se ukáží být hraničními a pro postavy osudovými (např. Monika odnese své nechtěné dítě do baby boxu, aby si vše na poslední chvíli rozmyslela). Vztahy nedrží pohromadě a postavy hledají cesty, jak ven z neutěšených konstelací.

Text získává na dynamice střídáním poetického jazyka v monologických pasážích a hovorové mluvy postav v často ostrých dialozích, jež např. vykreslují konflikt mezi generacemi (matka - dcera) či vztahový (rozhádané kamarádky, rozcházející se partneři). Hru uvedla studentská scéna Mandragora ve Zlíně v prosinci 2019.

Jde o vítězný text Anonymní dramatické soutěže 2017.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English