Havlovy Antikódy znovu ožily


Antikódy jsou název sbírky básní Václava Havla poprvé vydané v roce 1964 - sbírka je věnována Jiřímu Kolářovi a obsahuje experimentální poezii, především kaligramy. V průběhu let se sbírce dostalo několika vydání s několika rozšířeními o další pozdější básně. V předmluvě k pozdějšímu vydání řekl další z českých experimentálních básníků Josef Hiršal, že Havlova poezie byla „protestem sociálně kritickým a v neposlední řadě i jakousi artikulací absurdity tehdejších politických poměrů.“ (wikipedia.org)

 

Nyní se může s originální vizuální podobou Antikódů seznámit i publikum - talentovaný scénárista a režisér Braňo Mazúch vytvořil lákavý multimediální projekt, vizuálně-pohybovou inscenaci na motivy Antikódů. Klasický předtočený filmový materiál je zde nahrazen projekcemi a zvuky, které vznikají naživo. Inscenátoři přinášejí do laterny magiky tzv. realtime tracking – detekování lidí nebo objektů v předem určených zónách – prostředí scény tak v reálném čase přirozeně obrazem nebo zvukem reaguje na pohyb tanečníků na scéně.

 

Premiéra proběhne 21.3.2013 na Nové scéně ND v Praze:

 

http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/6074?t=2013-03-21-20-00


http://www.novascena.cz/cs/repertoar/806.html

 

Součástí doprovodného programu je i vernisáž Antikódů a následná výstava v Knihovně Václava Havla - vernisáž proběhne 12.3.2013 a výstava pak potrvá do 7.4.2013:

 

http://www.vaclavhavel-library.org/cs/index/kalendar/338/antikody-vaclava-havla-vernisaz-vystavy


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English