Gavranfest - přehlídka her Miro Gavrana


Do Prahy se po roce vrací Gavranfest, přehlídka her renomovaného chorvatského dramatika Miro Gavrana.

8. ročník Gavranfestu se koná ve dnech 5.4. - 9.4.2018 na různých scénách v Praze (Divadlo Na prádle, Studio DVA, Klub Lastavica).

Festival organizuje Lastavica o. s. Praha, Studio Dva Praha, Divadlo Na prádle Praha, selektorem a producentem festivalu je František Karoch, ředitelem festivalu pak Nenad Bojić.

 

Přijďte se seznámit s komediemi populárního dramatika!

 

Program:

 

Čtvrtek, 5.4.2018 Klub LASTAVICA (Opletalova 16, Praha 1)

16:00

Scénické čtení: Miro Gavran - LÁSKY GEORGA WASHINGTONA (Jana Janěková, Lucia Jagerčíková)

 

17:30

Přátelské posezení: JAK NA GAVRANA?

s autorem Miro Gavranem a divadelníky z Česka, Slovenska, Chorvatska, Německa...

prezentace knih Mira Gavrana Komedie z Chorvatska, Nové komedie z Chorvatska a sem tam drama, Eiscreme / Bier (University of Bamberg Press, Německo)

 

Pátek, 6.4.2018 Divadlo NA PRÁDLE (Besední 3, Praha 1 – Malá Strana)

19:00

slavnostní zahájení festivalu za přítomnosti autora

Miro Gavran - LOUTKA (SENSEMBLE Theater, Augsburg, Německo)

(Muž, kterého po sedmiletém vztahu opustila jeho milá, začne žít se ženou – loutkou, která je dokonalým androidem vytvořeným v laboratoři, s cílem učinit muže šťastným. Je dokonalá ve všech směrech, ale tím příběh nekončí. Nakonec je jasné, že opravdový vztah mezi mužem a ženou nemůže být nahrazen ani koupenou, ani virtuální láskou. Německé provedení je 12. premiérou této hry během prvních pěti let od jejího vzniku).

Režie: Sebastian Seidel, hrají: Kerstin Becke, Heiko Dietz, délka představení: 90 minut + přestávka. (v němčině s českými titulky)

 

Sobota, 7.4.2018 Divadlo NA PRÁDLE (Besední 3, Praha 1 – Malá Strana)

17:30

Miro Gavran - ZAPOMEŇ NA HOLLYWOOD (Teatar GAVRAN, Záhřeb, Chorvatsko)

(Hlavními hrdiny tohoto neobvyklého příběhu jsou profesionální herec a profesor na divadelní akademii, a mladý divadelní amatér, který se už několik let pokouší složit přijímací zkoušky a chce se stát profesionálním hercem. Setkání mentora a nadšeného žáka bude mít, díky svým různým postojům, za následek dramatické a komické konflikty, které se spoustou humoru zcela obnaží oba aktéry i hereckou profesi).

Režie: Miroslav Međimorec, hrají: Željko Königsknecht, Jakov Gavran, délka představení: 80 minut.

(v chorvatštině s českými titulky)

 

20:15

Miro Gavran - SMÍCH ZAKÁZÁN (Divadlo DIALOG, Plzeň)

(Milostný trojúhelník odkrývající slabé a silné stránky hlavních hrdinů, s řadou velkých překvapení. Hrdiny této komedie jsou manžel, manželka a milenka, jejichž osudy se proplétají a tak komplikují, že už neví, zda je jednodušší a pohodlnější žít v tomto trojúhelníku nebo mimo něj).

Režie: Jakub Zindulka, hrají: Lucie Zedníčková, Jaroslav Matějka a Olga Ženíšková, délka představení: 120 minut vč. přestávky.

 

Neděle, 8.4.2018 Klub LASTAVICA (Opletalova 16, Praha 1)

11:00

Miro Gavran - DOKTOR ZVÍŘÁTEK (Teatar GAVRAN, Záhřeb, Chorvatsko)

(Tento příběh je velmi jednoduchý, něžný a zábavný. Do ordinace šaramantního a praštěného veterináře přijdou na prohlídku mladý pes a mladý kocour kvůli zdravotním problémům a problémům ve vzájemné komunikaci. Veterinář a jeho zdravotní bratr papoušek pomohou psovi a kocourovi, aby překonali svůj strach z návštěvy ordinace, a při tom je také naučí, jak řešit vzájemné střety a jak získat pravé přátelství).

Režie a tvorba loutek: Jakov Gavran, hrají: Luka Bjelica, Jakov Gavran a Boran Galinović, délka představení: 40 minut.

(představení je v chorvatštině, určeno pro děti 3-8 let)

 

Divadlo Studio DVA (Václavské náměstí 56 - v pasáži, Praha 1)

19:00

Miro Gavran - HĽ ADÁ SA NOVÝ MANŽEL (Divadlo GEDUR, Bratislava, Slovensko)

(Zápletka této komedie je velmi jednoduchá a půvabná. Bohatá a nudící se vdova, která by se ráda znovu provdala, má samotářského souseda, který je do ní zamilován, ale neodvažuje se jí to přiznat. Když podá inzerát, že se chce vdát, soused zorganizuje herecký maratón nápadníků, kteří by měli být jeden horší než druhý, aby ji pak na konci mohl sám snadno okouzlit. Ale plán se mu v jednom okamžiku vymkne z kontroly).

Režie: Ľubo Roman, hrají: Zuzana Tlučková, Jožo Pročko, Marián Labuda ml., délka představení: 120 min + přestávka.

(ve slovenštině)

 

Pondělí, 9.4.2018

Divadlo Studio DVA (Václavské náměstí 56, Praha 1)

19:00

Miro Gavran - VŠE O MUŽÍCH (Studio DVA, Praha, ČR)

(Aneb jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí. Aneb jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem. Tragikomedie o mužích pro ženy, aby je opět nepochopily).

Více než 500. repríza!, režie: Jana Janěková, hrají: Michal Slaný, Filip Blažek, Maroš Kramár, délka představení: 180 minut + 20 minut přestávka.

 

22:30

Slavnostní zakončení festivalu


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English