Filmy Karla Zemana poprvé na DVD


Jako první se objeví tři patrně nejslavnější Zemanovy snímky. Cesta do pravěku vychází již 27. listopadu, o týden později pak Vynález zkázy, po Novém roce přibude i Baron Prášil. Filmy si lze zakoupit v Muzeu Karla Zemana a po dobu dvou týdnů od vydání i v novinových stáncích.

 

Filmy vycházejí poprvé v digitalizované podobě zpracované s použitím původních filmových materiálů. Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil jsou součástí nové dlouhodobé edice Filmový klub Karla Zemana. Jsou opatřeny anglickými titulky a bohatými bonusy, ve kterých nechybí krátké dokumentární filmy speciálně připravené Muzeem Karla Zemana.

 

Muzeum Karla Zemana připravuje na prosinec několik novinek. Během adventu a vánočních svátků budou vybrané filmové triky upraveny tak, aby si návštěvníci mohli v muzeu nafotit stylové novoroční přání v atmosféře filmů Karla Zemana. Jsou k dispozici i dárkové vstupenky, které je možné zakoupit přímo v muzeu nebo objednat přes internet. Během adventních víkendů i poslední prosincový týden pak na návštěvníky v muzeu čekají speciální filmové projekce, včetně Zemanova prvního animovaného filmu Vánoční sen (1945) a především nové workshopy. Zájemci si při nich budou moci vyzkoušet základy animace a trikové tvorby, natočit si vlastní trikový film a nebo si třeba vyrobit postavičku, se kterou si pak vlastní animovaný příběh natočí doma.

 

Celá zpráva zde:

http://kultura.idnes.cz/vychazeji-filmy-karla-zemana-dim-/filmvideo.aspx?c=A121127_094315_filmvideo_ob


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English