Filmová Lady z karavanu


Příští týden se v kinech (zatím v těch britských) objeví dlouho očekávaná hořká komedie Lady in the Van v hlavní roli s Maggie Smithovou. Jde o adaptaci stejnojmenné hry slavného dramatika Alana Bennetta (Lidi, Kafkovo brko aj.), který zpracoval skutečný příběh záhadné staré podivínky, která se mu v sedmdesátých letech i se svým obytným vozem na dlouhá léta nastěhovala na zahradu. Roli Bennett napsal roku 1999 přímo pro Smithovou, která se teď spolu s významným divadelním režisérem Nicolasem Hytnerem (donedávna šéfem londýnského Národního divadla) k materiálu vrací ve filmové podobě.

 

Českou premiéru měla hra pod názvem Lady z karavanu roku 2009 v Národním divadle moravskoslezském v režii Petra Štindla a v překladu Julka Neumanna, který naleznete i v naší nabídce.

Deník The Guardian o uplynulém víkendu přinesl velký rozhovor s Alanem Bennettem, kde se dočtete nejen o připravovaném filmu, ale i o řadě dalších počinů z Bennettovy dlouholeté kariéry. Čtěte zde: http://www.theguardian.com/stage/2015/oct/31/alan-bennett-lady-in-the-van-film-interview


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English