Dramatická soutěž o Cenu Alfréda Radoka vyhlášena


Aura-Pont, divadelní a literární agentura, vyhlašuje ve spolupráci s Nadačním fondem Cen Alfréda Radoka již po sedmnácté anonymní dramatickou soutěž o Cenu Alfréda Radoka 2008. Sout ěže se může zúčastnit kterýkoli autor píšící česky nebo slovensky s původní divadelní hrou, která dosud nebyla uvedena ani zveřejněna a nebude uvedena či zveřejněna do 31. 3. 2009.
Podmínky soutěže spolu s přihláškou jsou k dispozici na webových stránkách www.cenyalfredaradoka.cz.
Pozor: uzávěrka soutěže je již 8.12. 2008.
Jména deseti finalistů soutěže budou oznámena na počátku března 2009 a zveřejněna na www.cenyalfredaradoka.cz .
Cílem dramatické soutěže je od počátku její existence napomáhat vzniku nových divadelních textů. Finálové hry v letošním roce získají možnost prezentace a různých forem realizace.
Časopis Svět a divadlo otiskne tradičně minimálně jednu ze soutěžních her, zpravidla ve třetím čísle svého následujícího ročníku. Výběr i počet zvolených textů si redakce časopisu ponechává ve své kompetenci.
Počtvrté se jedním z partnerů soutěže stává Český rozhlas 3 - Vltava, jenž si z účastnických textů vybírá zajímavé tituly k inscenování a vysílání.
Novinkou letošního ročníku je spolupráce s Jihočeským divadlem České Budějovice, které si bude ze všech přihlášených textů vybírat jeden titul, jenž uvede jako poslední premiéru sezóny 2008/2009.
Český rozhlas i Jihočeské divadlo si vyhrazují právo případně nevybrat žádný text a jeho autora k inscenování.

 

O dalších bonusech pro finálové texty budeme průběžně informovat.

Partneři dramatické soutěže:
Aura-Pont , C&COM Advertising , Český rozhlas 3 - Vltava, Jihočeské divadlo České Budějovice, Česká televize, Nadační fond Cen Alfréda Radoka


V Praze 1.10. 2008
Vydala: agentura Aura-PontZpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English