Dramatická soutěž 2018 zná finalisty


FINÁLOVÉ TEXTY DRAMATICKÉ SOUTĚŽE

 

4. ročník anonymní soutěže o nejlepší původní divadelní hru vyhlásila divadelní a literární agentura Aura-Pont v návaznosti na 22 ročníků soutěže o Cenu Alfréda Radoka. Do čtvrtého ročníku soutěže, která měla uzávěrku 23. února 2018, přihlásilo 50 autorů dohromady 55 textů. Z toho 4 texty přišly ze Slovenska, 1 text ze Švýcarska a 1 text z Lucemburska. 18 textů pochází od žen – autorek a 3 texty napsala autorská dvojice.

 

Do letošního ročníku dramatické soutěže přišlo celkem 55 textů,“ řekl jeden z porotců. „V textech lze shledat několik jednotných motivických či tematických linií, které texty vzájemně propojují, jako příklad je možné uvést milostné či vztahové příběhy, ohlédnutí se do historie, volba absurdní či duchovní tematiky. Texty v letošním ročníku se povětšinou nevztahovaly ke konkrétní společenské situaci, zato pomyslným jednotným tematickým faktorem byl příběh postavy, která chce utéct ze světa, v němž se nachází, příběh postavy, která prahne po změně, ať už životní, společenské nebo duchovní.“

 

Tři členové poroty v prvním kole vybrali z 55 textů těchto 12 finalistů:

 

Text č. 6 – Telefonní příběhy

Text č. 13 – Tresky v mrazáku

Text č. 16 – Svatá Máří

Text č. 23 – Teritorium

Text č. 29 – Sempronius

Text č. 37 – Umělec

Text č. 38 – Lidi

Text č. 45 – Hostinec u Altmanů

Text č. 46 – Ci hutorim, ty vole!

Text č. 47 – Syntetická hostina

Text č. 51 – Alice Alive

Text č. 54 – Podle vzoru žena

 

Soutěžní texty (u nichž autoři souhlasili s uveřejněním) najdete k nahlédnutí zde.

 

Vítězové dramatické soutěže budou vyhlášeni 19. května 2018 během slavnostního zakončení festivalu Setkání/Stretnutie v Městském divadle Zlín.

 

Další informace ráda poskytne: 

Lucie Štěpánová, lucie(tecka)stepanova(zavinac)aura-pont(tecka)cz

www.aura-pont.cz


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English