Dramatická soutěž 2018


Anonymní dramatická soutěž 2018 zná vítěze

 

Čtvrtý ročník anonymní soutěže o nejlepší původní divadelní hru, kterou vyhlásila divadelní a literární agentura Aura-Pont zná své vítěze. Do soutěže, která navazuje na 22 ročníků  dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka, přihlásilo 50 autorů dohromady 55 textů, z toho 4 psané slovensky.

Porota ve složení Vladimír Fekar, Dagmar Haladová a Ilona Smejkalová vybrala dvanáct finálových textů:

 

Text číslo 6 – Petr Kubát: Telefonní příběhy
Text číslo 13 – Lenka Čepková: Tresky v mrazáku
Text číslo 16 – Tereza Březinová: Svatá Máří
Text číslo 23 – Ondřej Novotný: Teritorium

Text číslo 29 – Lukáš Brada: Sempronius

Text číslo 37 – Hynek Skoták: Umělec

Text číslo 38 – Monika Kaňová: Lidi

Text číslo 45 – Michal Kadlec: Hostinec u Altmanů
Text číslo 46 – Jozef Jenčo: Ci hutorim, ty vole!
Text číslo 47 – Ondřej Škrabal: Syntetická hostina
Text číslo 51 – Adam Morkus: Alice Alive

Text číslo 54 – Jana Montorio, Jana Olšakovaská – holky v roláku: podle vzoru ŽENA

 

„Do letošního ročníku dramatické soutěže přišlo celkem 55 textů,“ řekla Dagmar Haladová. „V textech lze shledat několik jednotných motivických či tematických linií, které texty vzájemně propojují, jako příklad je možné uvést milostné či vztahové příběhy, ohlédnutí se do historie, volba absurdní či duchovní tematiky. Texty v letošním ročníku se povětšinou nevztahovaly ke konkrétní společenské situaci, zato pomyslným jednotným tematickým faktorem byl příběh postavy, která chce utéct ze světa, v němž se nachází, příběh postavy, která prahne po změně, ať už životní, společenské nebo duchovní.“

 

Vítězové dramatické soutěže byli vyhlášeni 19. května 2018 před scénickým čtením hry Teritorium v rámci festivalu Setkání/Stretnutie.

 

Z finálových textů se porota ve složení Vladimír Fekar - dramaturg Městského divadla Zlín, Dagmar Haladová – dramaturgyně Činoherního studia v Ústí nad Labem, Petra Richter Kohutová – dramaturgyně Divadelního studia D3 v Karlových Varech, Ilona Smejkalová – dramaturgyně Národního divadla v Praze a Pavla Bergmannová – divadelní teoretička, kritička a pedagožka rozhodla udělit tato ocenění:

 

2. místo Ondřej Novotný: Teritorium

2. místo Hynek Skoták: Umělec

3. místo Lenka Čepková: Tresky v mrazáku 

3. místo Monika Kaňová: Lidi 

3. místo Ondřej Škrabal: Syntetická hostina

 

Městské divadlo Zlín si zvolilo text Ondřeje Novotného Teritorium, který byl prezentován jako scénické čtení po udělení cen v podání herců Městského divadla Zlín a studentů ze Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění. 

 

Se soutěžními texty, u nichž autoři souhlasili se zveřejněním, se můžete seznámit na webových stránkách agentury Aura - Pont zde.

 

Další informace ráda poskytne: 

Lucie Štěpánová, lucie(tecka)stepanova(zavinac)aura-pont(tecka)cz

www.aura-pont.cz


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English