Dramatická soutěž 2017


Divadelní a literární agentura Aura-Pont vyhlásila již tradiční soutěž o nejlepší původní divadelní hru. Otevřena je všem novým česky nebo slovensky psaným hrám (nikoliv ale adaptacím či dramatizacím jiných autorských děl), které nesmějí být do ukončení soutěže (tj. 20. 5. 2017) uvedeny ani zveřejněny, ani k témuž datu nevejde ve známost jméno jejich autora. Soutěž je anonymní. Pořadatel se zaručuje, že před porotou uchová naprostou anonymitu všech přihlášených příspěvků.

 

PŘIHLÁŠENÉ TEXTY NAJDETE ZDE (ty, u nichž si autoři přáli zveřejnění)

 

Přihlášené texty posoudí porota jmenovaná pořadatelem a složená z dramaturgů a dalších divadelních odborníků. Složení poroty bude rovněž odtajněno až v okamžiku vyhlášení výsledků. Porota si vyhrazuje právo některou z cen neudělit.

 

Uzávěrka soutěže byla stanovena na 24. února 2017 (rozhodovalo razítko na obálce), názvy finálových her budou ohlášeny v průběhu dubna, vyhlášení výsledků je plánováno na 20. května 2017 během slavnostního zakončení festivalu Setkání/Stretnutie v Městském divadle Zlín.

 

V rámci zlínského festivalu rovněž plánujeme bonusový seminář pro finalisty, o jehož konkrétní podobě budeme časem informovat.

 

Činohra ND zároveň plánuje v rámci cyklu Nová krev na Nové scéně večer čtení z loňského ročníku soutěže, který proběhne 30. března 2017 a na který srdečně zveme.

 

Na stránkách www.aura-pont.cz v sekci Dramatická soutěž jsou k dispozici ty soutěžní texty, jejichž autoři souhlasili se zveřejněním.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English