Dramatická soutěž 2017 - finálové texty


FINÁLOVÉ TEXTY DRAMATICKÉ SOUTĚŽE

 

3. ročník anonymní soutěže o nejlepší původní divadelní hru vyhlásila divadelní a literární agentura Aura-Pont v návaznosti na 22 ročníků soutěže o Cenu Alfréda Radoka. Do třetího ročníku soutěže, která měla uzávěrku 24. února 2017, se přihlásilo 35 autorů a dohromady 38 textů. Z toho 8 textů přišlo ze Slovenska a 14 textů pochází od žen - autorek.

 

„Do letošního ročníku dramatické soutěže přišlo celkem 38 textů,“ řekl jeden z porotců. „Často jde o oblíbené vztahové a milostné historky, někteří autoři tradičně čerpají inspiraci z minulosti. I letos se však objevují hry, které vědomě poukazují na divadelní realitu, respektive si pohrávají s myšlenkou, co je vlastně divadlo. Oproti minulým ročníkům chybí výraznější zastoupení komedií, parodií a grotesek. Zúčastnění (zatím anonymní) dramatici si volí vážnější, depresivnější témata, v mnoha případech se pokoušejí o angažované až agitační divadlo. Politizace, respektive určitá politická frustrace je přítomna zejména ve slovenských textech. Těžko lze všechny zaslané hry zobecnit, nicméně jeden společný rys je na první pohled patrný – nevíra v prosté vyprávění příběhu, rezignace na možnost, že příběh sám o sobě bude dostatečně silný.“

 

Tři členové poroty v prvním kole vybrali z 38 textů těchto 8 finalistů:

 

Text č. 3   – Africká vesnice
Text č. 12 – Půjdeme za každého počasí
Text č. 19 – Válečná vřava
Text č. 23 – Identity
Text č. 26 – Cicho, bo skajpujem s dzivkou!
Text č. 33 – Telecí pečeně
Text č. 34 – Konec světa
Text č. 35 - Furianti

PŘIHLÁŠENÉ TEXTY NAJDETE ZDE (ty, u nichž si autoři přáli zveřejnění)

 

Vítězové dramatické soutěže budou vyhlášeni 20. května 2017 během slavnostního zakončení festivalu Setkání/Stretnutie v Městském divadle Zlín.

 

Další informace ráda poskytne: 

Lucie Štěpánová, lucie(tecka)stepanova(zavinac)aura-pont(tecka)cz

www.aura-pont.cz


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English