Dramatická soutěž - finalisté 2016


V pondělí 4. dubna 2016 se na Nové scéně Národního divadla uskutečnil šestý ročník Noci českých a slovenských autorů. Akce se tedy vrátila na místo, kde před šesti lety začínala - a nově přímo v režii Činohry Národního divadla, která od letošního ročníku také s Aura-Pontem spolupracuje na pořádání anonymní soutěže.

Umělecký ředitel Činohry Daniel Špinar režíroval Filipa Rajmonta, Lucii Polišenskou a nakonec v záskoku také sebe sama v černohumorné aktovce Adama Votruby Arizace.

Inscenované čtení hry Peniaze Dodo Gombára provedli herci Igor Orozovič, Filip Kaňkovský, Ondřej Pavelka, Pavel Batěk, Taťjana Medvecká, Pavlína Štorková, David Matásek, Jiří Suchý z Tábora, Jana Pidrmanová a Pavla Beretová pod režijním vedením Braňo Holička ve slovenštině.

Večerem provázela a hosty zpovídala Martina Preissová, hudební vstupy obstaral Igor Orozovič s Lucií Polišenskou. Názvy titulů, které v letošním roce postoupily do finále, herci Činohry představili formou improvizované pantomimy, a v závěru se Lucie Polišenská proměnila v médium a vyvolala ducha prvního dramaturga ND Ladislava Stroupežnického, který finálovým titulům udělil své požehnání.

 

Čtyři členové poroty v prvním kole vybrali ze 49 textů těchto 10 finalistů:

 

Text č. 14 - Za zdí
Text č. 21 - Austrálčan
Text č. 23 - Vraždyvina
Text č. 25 - Pas des deux
Text č. 28 - Kandidát
Text č. 30 - Beethoven
Text č. 34 - Předehra
Text č. 43 - Želvuška
Text č. 45 - Cena Václava Havla
Text č. 49 - Ferova hra

 

Všechny soutěžní texty, u nichž autoři souhlasili se zveřejněním, jsou k nahlédnutí zde.

 

Vítězové dramatické soutěže budou vyhlášeni 21. května 2016 během slavnostního zakončení festivalu Setkání/Stretnutie v Městském divadle Zlín.

 

Aura - Pont s.r.o.

Veslařský ostrov 62, 14700 Praha 4 - Podolí

Michal Zahálka, michal(tecka)zahalka(zavinac)aura-pont(tecka)cz

Lucie Štěpánová, lucie(tecka)stepanova(zavinac)aura-pont(tecka)cz

www.aura-pont.cz


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English