Djablik Miroslav


 Miroslav Djablik (* 20.6.1959, Povážská Bystrica, Slovensko)

 

Pracuje a žije v Žilině se svou ženou a jedenáctiletým synem.  Absolvoval dvě střední školy, nemá však univerzitní vzdělání.  Původním povoláním je rehabilitační pracovník, vystřídal však vícero zaměstnání a ještě více povolání. Pracoval mj. jako - masér, plavčík, vedoucí sauny, zahradník, manipulační a jiný dělník....
V současnosti je zaměstnaný ve firmě Tento a.s. Žilina jako dutinkář. (tj. obsluhuje stroj, který vyrábí dutinky do toaletního papíru - „Stroj to je taliansky a od Talianov, ktorí nás zaúčali, viem, že dutinka sa po taliansky povie anima. Anima neznamená len dutinku, ale anima je hlavne po taliansky duša, takže vo svojej práci vdychujem dušu papieru, síce len toaletnému, ale predsa! Koľko kadejakých autorov sa snaží dať aspoň kúsok duše papieru a nič, a ja za smenu nastrieľam aj takých desaťtisíc duší! Teda dutinek").   

Prakticky od maturity píše ("Som jedným z najväčších žijúcich neznámych spisovateľov Slovenska. 168 cm."). Doposud téměř nepublikoval. Koncem roku 2008 by mu měla vyjít sbírka poezie pro děti.

Stal se finalistou anonymní dramatické soutěže o Cenu Alfréda Radoka za rok 2006 se svou třetí hrou Sladký sen. Totéž opakoval o rok později s hrou Don Juan v posteli - tentokrát v této česko-slovenské prestižní soutěži jasně zvítězil.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English