Dětský klub Notička


Náplní letošní prvního setkání Dětského klubu NOTIČKA při Pražské komorní filharmonii bude hra „Šipkovaná s hudebními nástroji", při které se děti seznámí s různými hudebními nástroji a vyzkouší si na ně zahrát. Setkání se uskuteční v sobotu 19. dubna v prostorách Pražské komorní filharmonie v Praze. Uvedla to koordinátorka klubu Hana Zaalová. Rok od svého vzniku registruje NOTIČKA již 83 členů ve věku od čtyř do třinácti let.

Při sobotním setkání budou mít malí členové klubu NOTIČKA možnost poznat zábavnou formou zázemí orchestru a osobně se setkat s muzikanty Pražské komorní filharmonie. Připravena je pro ně hra „Šipkovaná s hudebními nástroji", při níž se seznámí s mnoha hudebními nástroji, které tvoří symfonický orchestr. Na všechny tyto nástroje si budou moci zahrát s pomocí profesionálních hudebníků. Budou jim představeny lesní roh, trubka, kontrabas, bicí, housle, fagot, příčná flétna a hoboj. Děti také zhlédnou zkoušku orchestru, kterou bude řídit šéfdirigent PKF Kaspar Zehnder. Své zážitky potom nakreslí a nejlepší obrázky budou vystaveny v prostorách Pražské komorní filharmonie.

Setkání NOTIČKY v sobotu 19. dubna je určeno dětem od čtyř do sedmi let a zúčastní se ho celkem 22 dětí. Pro starší členy klubu ve věku od sedmi do třinácti let je připraven program „Hrajeme si s Mozartem" na sobotu 17. května a neděli 18. května. Téměř čtyřicet dětí bude zkoušet s orchestrem PKF Mozartovu dětskou symfonii a navštíví Muzeum W. A. Mozarta a manželů Duškových na Bertramce.

„Předchozí aktivity NOTIČKY ukázaly, že děti mají k hudbě a hudebním nástrojům přirozený vztah. Bez ostychu se chopí všech nástrojů a překvapivě zručně z nich dostávají nejrůznější zvuky. Je to ohromná zábava pro ně a snad ještě větší pro muzikanty z PKF," řekla koordinátorka Dětského klubu NOTIČKA Hana Zaalová.

Na červen připravil Dětský klub NOTIČKA pro své starší členy víkendový „pobyt s českými hudebními velikány" v Poličce a v Litomyšli. Menší děti od čtyř do šest let se vydají na jednodenní výlet do Vysoké u Příbrami za Rusalkou.

Dětský klub NOTIČKA při Pražské komorní filharmonii vznikl v listopadu 2006. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je navázat bližší kontakt s malými posluchači, kteří navštěvují oblíbené Cykly koncertů pro rodiče s dětmi. Notička přispívá k aktivnímu trávení jejich volného času a zapojuje děti do činností rozvíjejících jejich estetické cítění. Malí členové NOTIČKY se několikrát do roka účastní dílen, v nichž mohou nalézt nejrůznější formy seberealizace a kde také potkávají nové kamarády.

Více o Dětském klubu NOTIČKA na http://www.pkf.cz/detsky-klub-noticka.htmlZpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English