Dagmar Havlová nebude hrát v Odcházení


"Zdravotní problémy nedovolují Dagmar Havlové pokračovat v práci na nastudování nejnovější hry Václava Havla Odcházení. Titulní roli Ireny, kterou měla Dagmar Havlová hrát, ztvární Zuzana Stivínová. Roli Bey přeobsadil režisér David Radok Dorou Bouzkovou. Světová premiéra Odcházení proběhne podle plánu 22. května v Divadle Archa. Všechna jarní i podzimní představení se uskuteční v ohlášených termínech," uvedla mluvčí v tiskovém prohlášení.

Ředitel divadla Archa Ondřej Hrab dodal: "Informaci o zdravotním stavu paní Havlové plně respektujeme.Chci poděkovat panu režisérovi Radokovi, Zuzaně Stivínové a celému inscenačnímu týmu za vstřícnost, se kterou se k dané situaci postavili. Tým, který na inscenaci pracuje, udělá vše pro to, aby umělecká hodnota a termín premiéry nebyly ohrožen. Paní Havlové přejeme mnoho sil a brzké uzdravení."

"Mrzí mě, že se Dagmar musela z účinkování omluvit, ale zdraví je důležitější. Na premiéru hry se nepřestávám těšit a neztrácím naději, že si v ní má žena někdy zahraje," tlumočila vyjádření Václava Havla jeho tajemnice Sabina Tančevová. 

Kromě premiéry 22. května se uskuteční ještě dvě představení, jež jsou koncipována jako světové premiéry - důvodem je relativně malá kapacita divadla.

Po premiéře se ještě v této sezoně uskuteční několik repríz, většina vstupenek je však již vyprodaná. Divadlo Archa prodává již i lístky na podzimní sérii repríz.

Zatím poslední hra dramatika, jenž je v zahraniční jedním z nejznámějších současných českých autorů, patří k nejsledovanějším premiérám letošního roku. 

První zahraniční premiéra Odcházení se podle posledních informací odehraje 19. září v Londýně v divadla Orange Tree, které je tradiční scénou Havlových her.

Uvedení hry bude součástí tříměsíční produkce série Havlových her, při níž Orange Tree nabídne divákům "Vaňkovskou" sérii Audience, Vernisáž a Protest a hru Horský hotel. Režisérem bude zakladatel a umělecký ředitel divadla Sam Walters.

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English