Činoherní studio - novinky a pražská vystoupení!


Činoherní studio v Ústí nad Labem vstoupilo do nové sezóny s dalšími premiérami i osvědčenými neotřelými inscenacemi. Dvě z nich můžete zhlédnou také v Praze, kde bude divadlo hostovat!

Ve středu 4.11.2009 v divadelním prostoru NoD (Roxy) od 20.00 jste zváni na Dům Bernardy Alby v režii D. Gombára - hru pro sedm žen, z nichž většině je upíráno právo na svobodné rozhodnutí. Hra, která ukazuje, kam až může dojít nesmyslné lpění na nesmyslném řádu a zároveň lidskou touhu po něm... Silný příběh v krutosti koresponduje s dnešní dobou, ani v dnešní době se krutosti nevěnuje pozornost... Inscenace ČS v režii Doda Gombára je podpořena temným výtvarným pojetím současného výtvarníka Josefa Bolfa, pro kterého byla tato práce divadelní prvotinou.

V úterý 8.12.2009 proběhne v Divadle v Celetné představení Vojcek v režii F. Nuckollse. I zde jde o divadelní klasiku - tragický osud manipulovaného hrdiny, trýzněného  záchvaty slabomyslnosti a halucinacemi.

Rovněž úspěšná inscenace Pan Theodor Mundstock bude k vidění 3.11. v Lidicích a 28.11. v Terezíně.   

Mezi nejoblíbenější inscenace "Činoheráku" patří stále fenomenální dramatizace románu Chucka Palahniuka Klub rváčů, Bohové hokej nehrají Petra Kolečka, "road kabaret" Pauly Vogelové Jak jsem se učila řídit,  novátorská dramatizace Dostojevského Idiota, Rudišova a Pýchova "depešácká" komedie Strange Love, ale i např. naléhavý politický Buchsteinerův NordOst . Zde najdete celý současný repertoár.

Do nové sezóny vstoupilo či vstoupí divadlo jak s opravdu čerstvými současnými německými novinkami (J. Kapteinová - Láska práce, I. Lausundová - Zachraň si svého Afričana), tak s klasikou (Čechov - Racek), dramatizací na motivy slavného sci-fi románu (Aldiss - Nonstop) či monodramatem podle Goethova románu Utrpení mladého Werthera pro herce Jana Jankovského (v režii herce Marka Němce).

Pokud jde o derniéry, do konce roku skončí dvě inscenace - v listopadu bude naposledy uvedena pohádka Malá čarodějnice, v prosinci pak bude mít derniéru hra australského dramatika A. Bovella Zmatení jazyků - poslední možnost, kdy tuto skvělou inscenaci můžete vidět, bude 13.11. a derniéra proběhne 17.12.2009.

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English