Cheb opět v Praze!


Západočeské divadlo Cheb, nejzápadnější česká stálá scéna, opět představí své skvělé inscenace v Praze!

V neděli 10.10.2010 od 19:00 uvítá Divadlo pod Palmovkou v rámci přehlídky České divadlo "tetovanou hru" Nawratilowa Szymczykowa, kterou pro chebské divadlo napsal Leo Egerstein (známý též jako René Levínský). Jedná se o příběh „o dvou nerozlučných kamarádkách, o mořských dálkách a životních horizontech, o Chebu, o nezničitelném optimismu a o tom, že nikdy není na nic pozdě (ani nechat se na stará kolena tetovat)… Hra měla v režii Z. Bartoše českou premiéru 17.10. 2009.

Další chebské inscenace pak již tradičně uvítá Divadlo v Celetné. V pátek 15.10. od 19:30 proběhne pražská premiéra novinky Tučňáci na arše - V osm u archy (režie Z. Bartoš, prem. v ZD Cheb 8.10.2010). Vtipná a nápaditá bajka kombinovaná s groteskou popisuje, jak se před potopou světa zkouší na Noemovu archu dostat hned tři tučňáci a jsou konfrontováni mj. s vystresovanou holubicí... Hra U. Huba, mj. oceněného v Německu za nejlepší hru roku pro děti, byla ihned přeložena po velkém úspěchu této bajky v Německu.

V sobotu 16.10. od 19:30 vás zveme tamtéž na další inscenaci aktovek A. Goldflama Doma u Hitlerů, tentokrát v chebském podání v režii Š. Dominika (prem. 28.5.2010)- netradiční groteskní pohled na diktátora nabízí zábavnou sarkastickou podívanou.

Daleký Cheb je tedy výjimečně za rohem, proto neváhejte a přijďte!


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English