Cesta k inscenování Bergmana volná!


Vážení přátelé,

s radostí Vám sdělujeme, že po letech, kdy se uvádění divadelních her a scénářů proslulého švédského dramatika, režiséra, scénáristy a spisovatele Ingmara Bergmana setkávalo s problémy autorskoprávního rázu, došlo k obratu.
Nadace, která je dědicem autorských práv tohoto geniálního tvůrce, se rozhodla umožnit inscenování jeho děl a zastoupením pověřila naši partnerskou agenturu. Připojujeme seznam uvolněných děl, na kterém naleznete kromě všeobecně známých filmových titulů jako Persona ( 2 m, 2 ž ), Lesní jahody (9 m, 11 ž) či Šepoty a výkřiky ( 4 m, 5 ž ) např. i komediální propletenec manželských a mileneckých dvojic z roku 1954, Lekce v lásce (3 m, 4 ž).
Připomínáme, že v českých divadlech byly již uvedeny tyto tituly: v roce 1990 komorní opera Rytíř a Smrt podle Sedmé pečeti (autoři Vladimír Wimmer, Alexej Fried), dále divadelní adaptace scénáře Po zkoušce (1998, ND Praha - Kolowrat), Scény z manželského života (1998, Divadlo Na Vinohradech), Podzimní sonáta (2003, Studio DVA) a Sarabanda (2007, Divadlo Na Zábradlí).
Dále je v naší agentuře k dispozici divadelní adaptace Jiřího Žáčka Hadí vejce a již existující české překlady (např. Co chvilku křičí na jevišti světa, Dlouhá cesta do Malmö, Filmové povídky, Po zkoušce, Sarabanda, Scény z manželského života).

 

Zde je seznam uvolněných titulů v angličtině - české anotace k filmovým scénářům najdete zde .

Divadelní hry:
The City, Come Up Empty, Early Ends the Day, The Fish: A Farce For Film, Jack Among the Actors, The Last Gasp, Love Without Lovers, A Matter of the Soul, Monologue, Nora, Rachel and the Cinema Doorman, Unto My Fear, Wood Painting.

Scénáře:
After the Rehearsal, All These Women, Autumn Sonata, The Best Intentions, Cries and Whispers, The Devil's Eye, Dreams, Eve, Face to Face, Faithless, Fanny and Alexander, From the Life of the Marionettes, Hour of the Wolf, In the Presence of a Clown, A Lesson in Love, The Lie, The Magician, A Passion, Persona, Prison, Private Confessions, Pleasure Garden, The Ritual, Saraband, Sawdust and Tinsel, Scenes from a Marriage, The Seventh Seal, The Serpent's Egg, Shame, The Silence, Smiles of a Summer Night Sunday's Children, Through a Glass Darkly, To Joy, Torment, The Touch, Waiting Women, Wild Strawberries, Winter Light, Woman Without a Face.

 

O texty a následně i autorská práva můžete požádat v naší agentuře.

Věříme, že vás Bergmanovo rozsáhlé dílo osloví a zaujme.Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English