Brenpartija z Ostravy v Praze


Pražské Divadlo BEZ zábradlí uvítá v neděli 6. června 2010 v rámci festivalu Ostrava v Praze inscenaci Komorní scény ArénaBrenpartija.

Hru napsal Tomáš Vůjtek a v režii J. Klimszi budete svědky života na samém okraji společnosti, na haldách Ostravy 30. let 20. století, kde bezdomovci konzumují polojedovatou kořalku "bren" a kde založí samostatný "stát", brenpartiju. Hra je ovšem aktuální i dnes, jde o tragikomický příběh, o hořké podobenství o marnosti lidského konání a všudypřítomnosti smrti, zároveň je však oslavou lidské svobody a soudržnosti, i frajerského fanfarónství, bez něhož by osudy brenparťáků dávno upadly v zapomnění. Hra vychází z dobové prózy o životě na haldách a dominují jí excelentní a přesvědčivé herecké výkony. Návštěvu tohoho představení si proto nenechte ujít - jde o jedinečnou (a možná jedinou) možnost zhlédnout tento příběh z okraje společnosti v Praze!

Kromě této inscenace budete v DBZ v rámci přehlídky moci od 1. do 6. června 2010 navštívit i další představení ostravských divadel (Bezruč?! Divadla Petra Bezruče, Z deníku Ostravaka Divadla Loutek atd.) 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English