Between Riverside and Crazy - další ocenění


Hra Between Riverside and Crazy Stephena Adly Guirgise, která nedávno získala Pulitzerovu cenu, má na kontě další ocenění: v prestižních cenách newyorské divadelní kritiky Drama Desk Awards, které se na rozdíl od cen Tony zaměřují na celou škálu newyorského divadelního dění a neomezují se jen na Broadway, získala cenu pro nejlepší hru.

Nejlepším muzikálem byl jmenován Hamilton, který zpracovává jednu kapitolu z počátků dějin USA v rytmech rapu a R'n'B.

 

*****************************

Hra Stephena Adly Guirgise Between Riverside and Crazy (Mezi Riverside a šílenstvím) byla oceněna Pulitzerovou cenou v kategorii drama.

Porota ji popsala jako „vyváženou, překrásně napsanou hru o policistovi v důchodu, kterému hrozí vystěhování. V žánru černé komedie autor zkoumá otázky života a smrti.“ Dalšími nominovanými tituly byly Marjorie Prime (Marjorie Primeová) Jordana Harrisona a Father Comes Home from the Wars (Parts 1, 2, 3) (Otec se vrací z válek, díly 1, 2, 3) Suzan-Lori Parksové.

Hra vypráví příběh Waltera „Popse“ Washingtona, nedávno ovdovělého bývalého policisty, který se svým synem Juniorem, který byl nedávno podmínečně propuštěn z vězení, snaží udržet si jeden z posledních bytů s regulovaným nájemným na luxusní třídě Riverside Drive. Staré časy, jak se zdá, definitivně končí: jitří se staré rány, objevují se nezvaní hosté a nakonec přichází definitivní výpověď.


 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English