Arnošt Lustig - akce k nedožitým devadesátinám


Nedožité 90. narozeniny Arnošta Lustiga, pamětníka holokaustu, spisovatele a celosvětově uznávaného a oceňovaného vypravěče, který se narodil 21. prosince, připomene množství akcí. Předznamenává je vydání knížky Lustigovy korespondence z exilových let 1968 až 1973. Zahrnuje dopisy s Otou Pavlem, maminkou a sestrou a jmenuje se Krásně jsem si početl. Program AL90, který připravila k uctění svého otce Eva Lustigová, nabídne také premiéry divadelních i filmových představení či výstavu.

Program AL90 uvede 8. prosince v Divadle Minor premiéru divadelního představení Láska a tělo podle stejnojmenné Lustigovy novely. Na 20. prosince je připravena pražská premiéra inscenace Jak daleko je daleko: Léto Ludvíčka Adlera na motivy Lustigovy novely Zloděj kufrů. Odehraje se v synagoze na Palmovce. Kniha Krásně jsem si početl, kterou vydává Mladá fronta ve spolupráci s Památníkem národního písemnictvím, je koncipovaná jako kronika života Arnošta Lustiga a jeho rodiny po odchodu do exilu v roce 1968. Je svědectvím o síle lidských a rodinných pout, lásky a přátelství v těžkých dobách. Korespondence a vzpomínky jsou i svědectvím o komunistických mocenských praktikách a zásazích do životů jednotlivců a rodin.

 

Zdroj: http://www.lidovky.cz/kniha-filmy-i-divadlo-pripomenou-nedozitych-90-arnosta-lustiga-pb3-/kultura.aspx?c=A161206_124011_ln_kultura_hep

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English