Arnošt Goldflam – nejvíce hraný autor v Čechách


Hry nebo dramatizace Arnošta Goldflama najdeme v repertoáru řady stálých scén i amatérských souborů. Nejčerstvější premiérou je Agatománie v Uherském Hradišti (premiéra 5.9.2009). Studio DVA uvedlo v létě s úspěchem hru Dámská šatna, Městská divadla pražská v říjnu 2008 dramatizaci Zlatých úhořů Oty Pavla, v Divadle v Řeznické se stále hraje Ředitelská lóže či úspěšná nejnovější hra Ženy a panenky.

Ženy a panenky vůbec sklízejí úspěch – byly uvedeny také v Hradci Králové, uvést se je chystá i MD Olomouc (plánovaná prem. 15.1.2010).

A co chystá Arnošt Goldflam kromě zmíněné premiéry v Olomouci? V Divadle v Dlouhé bude mít další premiéru série aktovek Doma u Hitlerů (prem. 4.12.2009). Jde také o úspěšný text – nápadité scénické čtení proběhlo v divadle Kolowrat, hra měla premiéru v  HaDivadle 10.11.2008 a uvedlo ji i MD Olomouc (prem. 19.11.2008).

V Eliadově knihovně divadla Na Zábradlí proběhne premiéra hry Jeden den v neděli 15.11.2009. V Huse na provázku se chystá premiéra nové hry, zatím s pracovním názvem Svět, co jsme znali, v květnu 2010 bude uvedena v divadle Polárka dramatizace knížky Standa a dům hrůzy (plánovaná prem. 8.5.2010). A to nemluvíme o bezpočtu uvedení na amatérských scénách (např. divadlo Exil – Dámská šatna, divadlo Slon v porcelánu – Stará bába tančí , v rozhlase jsme mohli poslouchat např. pohádku O klukovi, který neuměl zlobit. Plánována je i premiéra opery na motivy Poláčkova románu - Bylo nás pět, zdálo se mi (hudba: Z. Matějů).

A. Goldflam samozřejmě také režíruje, v nejbližší době např. hru T. Bernharda Německý oběd (č. prem.  23.10.2009, ND Brno).

Zbývá nám jen uznale popřát - jen tak dál!

 

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English