Arnošt Goldflam - Blbá Veruna a další úspěchy


Arnošt Goldflam přichází s další hrou - brněnská Husa na provázku uvede 27.5.2010 Blbou Verunu. Hořko melancholická komedie se vrací do dětství Veruny, která vyrůstala za komunismu a má na tuto dobu úsměvné, ale i drsné vzpomínky. Jde o komedii o podivuhodné době, v níž jsme slavili 1. máj, magořili ze socialistického plánování, zpívali dobové písně a vychovávali děti, až jsme se nakonec křepce protančili k dnešním dnům. V hlavní roli se představí Anežka Kubátová, hru už měli diváci možnost slyšet v autorově přednesu při scénickém čtení nových českých a slovenských her na Nové scéně.

Goldflamovy hry slaví stále úspěchy - aktovky u Hitlerů v kuchyni hrají hned čtyři tuzemské scény, Ženy a panenky tři scény, Dámskou šatnu hrají dvě scény. Ženy a panenky byly také nedávno uvedeny v Londýně

Nově je k vidění v brněnské Polárce Standa a dům hrůzy v dramatizaci Hany Mikoláškové, na podzim ji ve své vlastní adaptaci představí A. Goldflam v plzeňské Alfě. V pražské Ypsilonce se hraje parafráze Babičky, v Řeznické Ředitelská lože ...  Stále tedy platí, že Arnošt Goldflam je nejvíce hraným českým autorem v Čechách.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English