Schmitt Katharina


Katharina Schmitt (*1979, Brémy v Německu)

 

V letech 2001-2006 studovala režii činoherního divadla na pražské DAMU. V současné době pracuje jako režisérka a dramatička jak v Německu, tak v České republice.

Jeji hra Knock Out vyhrála v roce 2006 v německé Jeně Lenzovou cenu pro dramatiku a v roce 2008 byla pozvána na Dny autorského divadla do hamburského Thalia Theater.

Její hra V kožichu (Im Pelz), na motivy románu Leopolda von Sacher-Masocha Venuše v kožichu vznikla na objednávku lipského divadla Schauspiel Leipzig a byla tam na podzim 2009 s velkých úspěchem uvedena v režii Johannese Schmita.

V roce 2010 byla její hra Sam pozvána na Dny autorského divadla při Deutsches Theater v Berlíně. V rámci rezidence v Robert Wilson´s Watermill Centre v New Yorku vznikla anglická inscenace Sama.

Hra Jugendbildnis (Podobenka z mládí) vznikla na zakázku Thalia Theater Hamburg (prem. únor 2012).

Pro německý rozhlas vznikly dvě hry poprvé odvysílané v listopadu 2011 (Sam, Knock Out).

K. Schmitt úzce spolupracuje jako režisérka i s českými scénami (např. divadlo Komedie - Händl Klaus: Temně lákavý svět, Sam, Činoherní studio Ústí nad Labem - Rolland Schimmelpfennig: Zlatý drak, Studio Hrdinů: Černá zrcadla, Krev WälsungůEngland...)


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English