Rukověť dramaturga


 

Databáze poskytuje zájemcům co možná nejrychlejší a nejkomplexnější informaci o textech, jež zastupuje a má k dispozici divadelní a literární agentura Aura-Pont.

 

Jednoduché vyhledávání umožňuje získat co nejúplnější informaci o určitém autorovi či překladateli či titulu. Znáte-li jeden z těchto údajů, naše automatické vyhledávání Vám nabídne ostatní: uvedete-li autora, objeví se Vám všechny texty, které jsou v agentuře k dispozici, uvedete-li titul, vyhledávání Vám osvěží paměť a sdělí Vám jméno autora a zároveň informaci o dostupných překladech.

 

Pokročilé vyhledávání poskytuje úplný poradenský servis: v jeho dotazníku si vyplníte požadované parametry hledaného titulu - jazyk, v němž se chcete s textem seznámit, požadavek na "volné" dílo, jehož původní autor není již autorskoprávně chráněn, počet a pohlaví herců, žánr díla i zemi jeho původu. Po zadání příkazu "Hledej" se objeví množina informací o textech, které Vašim požadavkům vyhovují. Věříme, že si vyberete.

 

Při kliknutí na odkaz Nové hry se objeví tituly aktualizovaných záznamů, tzn. informace o nově došlých textech či nově doplněných záznamech (např. texty, u nichž byly nově získány synopse).

 

Čtvrtletní newsletter Listy z Aura-Pontu obsahuje synopse nově nabízených her, většinou úplných novinek. 

 

Také nabízíme překlady k české premiéře (2005-2008, 2009-2012, 2013-2016) a překlady již volných autorů (tj. uplynulo již 70 let od jejich smrti).

 

Několik upozornění:

U moderních her anglické (či skotské) provenience je uváděna jako země původu Velká Británie, u klasických starších her Anglie. Shodnout se na žánru hry není jednoduché, a proto doporučujeme zájemcům, aby při zadávání vyzkoušeli příbuzných žánrů několik: zajímá-li Vás "střední žánr" na pomezí tragična a komična, zvolte např. postupně tragikomedii, grotesku, satirickou komedii či hru.

Databázi průběžně doplňujeme.

 

Objednávka:

Celý vyhledávací proces je možno završit e-mailovou objednávkou textu - kliknutím na příslušnou ikonu.

 

Divadelní oddělení agentury Aura-Pont


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Infozóna

R.Fulghum, E.Zulia:

VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT, JSEM SE NAUČIL V MATEŘSKÉ ŠKOLCE

  • PŘEKLADY K ČESKÉ PREMIÉŘE 

         ≈ 2013 - 2016        

2009 - 2012

         ≈ 2005 - 2008

          svět imaginace

 

≈ VZHŮRU S NÁMI! ≈Česky / English