Pokrevní bratři (Blood Brothers)


Willy Russell (USA)

POKREVNÍ BRATŘI (BLOOD BROTHERS)

přeložil Pavel Dominik

7 m, 4 ž

muzikál

 

Dva malí chlapci se seznámí při dětských hrách v parku a uzavřou spolu přátelství na život a na smrt. Vidíme jejich první dětské krůčky, při kterých společně objevují „velký" svět, první kroky po školních chodbách, první lásky i první rozhodné kroky do světa dospělých. Netuší, že jsou sourozenci a dokonce dvojčata. Přesto se k sobě vracejí, kdykoli se je nějaká okolnost pokusí rozdělit, jakési tajemné spodní proudy skryté hluboko v člověku stále táhnou jednoho k druhému. Možná právě to dává jejich příběhu zvláštní kouzlo, které způsobuje, že se stává evergreenem na všech scénách, kde se jen objeví a že si písničky z Pokrevních bratrů může pískat někdo, koho potkáte ve městě na chodníku.

Muzikál Pokrevní bratři získal mnoho ocenění - Best Musical Award, Plays and Player Award, Society of West End Theatres Award, Drama Magazine Award, Igor Novello Award...

Muzikál uvedlo v české premiéře a v upraveném překladu M. Fahrnera DFXŠ Liberec v březnu 2007, tato verze se dočkala dalších dvou uvedení (MD Brno, 6/2012 a SD Uherské Hradiště, 11/2015). Nyní je k dispozici neupravený překlad libreta i písní.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English