Herajtová Věra


(*28.5.1961)

Režisérka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Režisérka, autorka. Spolupracuje s mnoha divadly v České republice. Vystudovala operní zpěv a studovala choreografii u Pavla Šmoka na pražské HAMU. Od devadesátých let se věnuje převážně činoherní režii. Její práci charakterizuje výrazná obrazivá, pohybová a hudební estetika. Sází na poctivou hereckou práci, zajímavé příběhy a silná témata. Jméno Věry Herajtové ještě jako choreografky je spjaté s jednou z prvních porevolučních velkých muzikálových produkcí Les Misérables (Divadlo na Vinohradech, 1992). Pak už spíše jako činoherní režisérka, respektive umělecká šéfka měla možnost dlouhodobě ovlivnit tvář Městského divadla Zlín (1992-1999) a Západočeského divadla v Chebu (2000-2005). Ve Zlíně se věnovala také pedagogické činnosti. Ve Vyšší odborné umělecké škole vyučovala pohybovou výchovu a herectví. Rovněž v Praze vyučovala herectví ve Vyšší odborné škole herecké. Na svém kontě má více než stovku divadelních inscenací. Mnohé z nich (např.: Krvavou svatbu, Probouzení, Rút, Júdit, Obchodníka s deštěm, Makropulos, Zločin a trest, Dona Juana a Fausta, Tramvaj do stanice Touha a další) prezentovala na přehlídkách (např.: ve Zlíně, v Ostravě a Hradci Králové, Brně a Praze), kam byla se svými inscenacemi pozvaná. Získala také několik diváckých i prestižních ocenění (zvláště za práci s herci) včetně Ceny Thálie. Mezi herci je známá svou precizní přípravou, lidským přístupem, a hlavně smysluplnou prací, která bývá přesně zacílená a přesto, nebo právě proto, dopřává hercům prostor ke svobodné tvorbě.

Od roku 2017 vyučuje literárně-dramatický obor v ZUŠ Ilji Hurníka v Praze. Při práci s dětmi (stejně jako s herci) se snaží, aby se rozvíjely svobodně a individuálně. Je pro ni podstatné neustále se v životě učit nové věci, být „na příjmu“ a jít dopředu. Neumí stát na místě, mlžit a žít z podstaty. To by (jak sama říká) „do dvou dnů zdechla“.

Ztotožňuje se: Skromnost je pro dobré vlastnosti tím, čím jsou stíny pro figury na obraze. Dává jim sílu a výraznost.

(Jean de La Bruyère / Charaktery)

 

Jako autorka píše původní hry i dramatizace převážně ve verších, např: Orfeus pro Eurydiku, Médeia, nadána přízní bohů, O třech přadlenách, Vánoční koleda, O princezně a hrášku, Joj, Mama Roma! nebo Straka v říši entropie. Její hry jsou většinou zhudebněné. Nejčastěji spolupracuje s hudebním skladatelem Tomášem Alferim.

 

Významnější ocenění v inscenacích Věry Herajtové:

CENA THÁLIE 99

* Cena za nejlepší ženský herecký výkon v inscenaci hry JÚDIT (Helena Čermáková, představitelka titulní role)

PRAŽSKÁ SOUTĚŽ S PŘEHLÍDKOU / ČESKÉ DIVADLO 2000-2001

* Cena za nejlepší ženský herecký výkon v inscenaci hry RÚT (Radmila Urbanová, představitelka titulní role)

PRAŽSKÁ SOUTĚŽ S PŘEHLÍDKOU / ČESKÉ DIVADLO 2003-2004

* Cena za režii a výjimečný umělecký počin pro inscenaci AGNUS DEI

* Cena za nejlepší ženský herecký výkon (Sylvie Krupanská za roli Agnes)

* Cena za nejlepší ženský herecký výkon (Eva Navrátilová za roli Matka Miriam Ruth)

* Cena za nejlepší ženský herecký výkon (Jarmila Vlčková za roli Doktorka Livingstone)

 

Zlín

 Ve Zlíně se Věra Herajtová podílela zhruba na třech desítkách především činoherních inscenací. (v soupisu inscenací z této doby však figuruje také muzikál a opereta). Žánrový záběr je široký. Zajímavé je, že už ve Zlíně se Herajtová dostala ke hře Johna Pielmeira Agnus Dei, se kterou později uspěla v chebském Západočeském divadle. Za připomenutí stojí dále inscenace Probouzení (premiéra 22. listopadu 1997) od Juliana Garnera s tekoucí řekou na jevišti, kde ve svých prvních velkých rolích zazářili Michal Marek a Marta Bačíková (tehdy ještě studenti herecké školy). Největším triumfem ale byla inscenace Júdit (premiéra 8. května 1999). V této inscenaci získala představitelka titulní role Helena Čermáková Cenu Thálie 99. Tato Křivánkova hra byla v roce 1998 nominována na Cenu Alfréda Radoka.

Cheb

Působení režisérky a umělecké šéfky Věry Herajtové vděčí chebské divadlo za vlnu laického i odborného diváckého zájmu. Divadlo v té době také obnovilo zájezdovou činnost. V Chebu pokračovala Herajtové spolupráce s Rostislavem Křivánkem nad starozákonními tématy, tentokrát to byla režie jeho dramatu Rút. Inscenace uspěla na pražské přehlídce regionálních divadel České divadlo. V sezóně 2000/2001 získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon Radmila Urbanová za titulní roli. Dalším úspěchem byl návrat ke hře Agnus Dei od Johna Pielmeiera. V sezóně 2003/2004 porota na přehlídce České divadlo tuto inscenaci ocenila dokonce čtyřikrát. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon si odnesly Eva Navrátilová za Matku Miriam Ruth, Jarmila Vlčková za Doktorku Livingstone a Sylvie Krupanská za Agnes, inscenace dostala také cenu za režii. Za svého působení v Chebu přizvala na post dramaturga dramatika Miroslava Bambuška, s nímž se například snažila divadlo znovu vtáhnout do (této lokalitě vlastního) česko-německého kontextu.

Hostování

Z pohostinských režií vzbudila rozruch např. inscenace Williamsovy hry Tramvaj do stanice Touha v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě (premiéra 27. října 2001), kde do hlavní ženské role Blanche Dubois obsadila muže. Duši ženy v mužském těle nezapomenutelně ztvárnil Milan Kačmarčík. Nebyla to žádná režijní exhibice, ale originální, účinná a kritikou i diváky oceňovaná interpretace slavného textu.

Připomeňme si slova Vladimíra Justa v Literárních novinách „... Druhým kontroverzním Williamsem, který mě doslova nadchl a budu z něj ve svých divadelních sloupcích v těchto novinách ještě hodně dlouho těžit, byla Tramvaj do stanice Touha v NDM (režie: Věra Herajtová j.h., scéna: Jan Štěpánek j.h., hudba Vladimír Franz, úprava: V. Herajtová a Marek Pivovar). „Přepis" do současnosti se i tentokrát konal ve smyslu větší krutosti klíčových postav: Fišarův Stanley je dokonalým koncentrátem všech pocitů, předsudků a fobií „většinové společnosti" vůči jakémukoli druhu jinakosti, z něhož roste xenofobie a rasismus. Podnětem jsou však často docela nevinné, přirozené a „zdravé" reakce organismu, který se brání proniknutí cizího živlu do svého hodnotového teritoria. Zvláště když ten živel je tak nesnesitelně afektovaný. Doslova: strojený a předstírající něco jiného, než čím (kým) je. A opět: neznám dokonalejší koncentrát takové jinakosti, než je Williamsova Blanche Dubois. V Ostravě ji však hraje, a to je hlavní posun představení oproti předloze posun po mém soudu zcela po duchu, byť nikoli po liteře hry –, vycpaný herec s parukou, Milan Kačmarčík... Ostravská Blanche Dubois je tedy travestit to je vražedné Blanchino tajemství, které bez jediné textové změny (!) sdělí Stanley nápadníkovi Mitchovi (tuto křehčí, nesmělou variantu koncentrovaných většinových pocitů hraje znamenitě Tomáš Jirman). Posun je tak dalekosáhlý (a zároveň riskantní), že si zasluhuje, stejně jako další podněty z Ostravaru, samostatnou úvahu v jednom z příštích sloupků. Zatím jen závěrem tolik: Kačmarčíkova Blanche, to je výkon, jaký jsem na českém divadle neviděl snad celá desetiletí. Ani stopa po „homosexuální" šarži, po koketérii s publikem. Tragikomedie "jinakosti", masky a podstaty, pozérství a citu zůstává zachována až do konce představení, kdy jsem po dlouhé době intenzivně pocítil to, co Aristoteles nazývá katarzí." (V. Just)...

 

Soupis inscenací (k roku 2019)

2019:

* Věra Herajtová / O PRINCEZNĚ A HRÁŠKU (premiéra 27. 4. 2019)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Divadlo Rozmanitostí Most – autorka / režie

2018:

* Neil Simon / APARTMÁ V HOTELU PLAZA (premiéra: 8. 12. 2018)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Středočeské divadlo Kladno – úprava / režie

* Marie Procházková / ŽENSKÁ S ČERTEM V TĚLE (premiéra 11. 6. 2018)

druh aut. zpr.: hudební pořad / divadlo: / Komorní fidlovačka / Praha / Agentura APROPOSDIVADLO – úprava / režie

* Eric–Emmanuel Schmitt / OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ (premiéry 23. a 24. 3. 2018)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Středočeské divadlo Kladno – adaptace / režie

2017:

* Markéta Baňková / Věra Herajtová / STRAKA V ŘÍŠI ENTROPIE (premiéra 28. 10. 2017)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo D21 / Praha – autorka / režie

* Charles Webb / Terry Johnson / Calder Willingham / ABSOLVENT (premiéra 8. 4. 2017)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Středočeské divadlo Kladno – úprava / texty písní / režie

* Věra Herajtová / O TŘECH PŘADLENÁCH (premiéra 11. 2. 2017)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Divadlo Rozmanitostí Most – autorka / režie

2016:

* Agatha Christie / PAST NA MYŠI (premiéra 21. 10. 2016)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

* Eurípidés / Věra Herajtová / MÉDEIA (premiéra 19. 3. 2016)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Horácké divadlo Jihlava – autorka / režie

* Magdalena Frydrych Gregorová / ULITY (premiéra 29. 1. 2016)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Pidivadlo / Praha – režie

2015:

* Eurípidés / Věra Herajtová / MÉDEIA – NADÁNA PŘÍZNÍ BOHŮ (premiéra 18. 9. 2015)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Pidivadlo / Praha – autorka / režie

* Charles Dickens /Věra Herajtová / VÁNOČNÍ KOLEDA (premiéra 6. 11. 2015)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo D21 / Praha – autorka / režie

* Anthony Neilson / LHÁŘI (premiéra 12. 6. 2015)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

2014:

* Věra Herajtová / ORFEUS PRO EURYDIKU (premiéra 8. 11. 2014)

druh aut. zpr.: scénický koncert / divadlo: Divadlo D21 – autorka / výprava / režie

* Francis Weber / BLBEC K VEČEŘI (premiéra 28. 3. 2014)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

2013:

* Hana Doskočilová / Věra Herajtová / JOJ, MAMA ROMA! (premiéra 21. 9. 2013)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Divadlo Rozmanitostí Most – autor / výprava / choreografie / režie

* Yasmina Reza / BŮH MASAKRU (premiéra 29. 3. 2013)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

2012:

* Marian Palla / SAJNS FIKŠN (premiéra 22. 11. 2012)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – úprava / režie

* William Shakespeare / VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE (premiéra 25. 9. 2012)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo Gong / Praha – úprava / choreografie / režie

* Julian Garner / ČERNÍ BÝCI (premiéra 30. 3. 2012)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

2011:

* Ladislav Stroupežnický / NAŠI FURIANTI (premiéra 25. 11. 2011)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / choreografie / režie

* Richard Nash / OBCHODNÍK S DEŠTĚM (premiéra 6. 5. 2011)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

* Patrick Barlow / TŘICET DEVĚT STUPŇŮ (premiéra 19. 3. 2011)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Slovácké divadlo Uherské Hradiště – úprava / choreografie / režie

2010:

* Axel Hellstenius / ELLING A KJELL BJARNE ANEB CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ (premiéra 4. 6. 2010)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

* Choderlos de Laclos / Christopher Hampton / NEBEZPEČNÉ VZTAHY (premiéra 13. 3. 2010)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Klicperovo divadlo Hradec Králové – úprava / choreografie / režie

2009:

* Alan Jay Lerner / Frederick Loewe / MY FAIR LADY (premiéra 12. 12. 2009)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Horácké divadlo Jihlava – úprava / choreografie / režie

* Romain Rolland / HRA O LÁSCE A SMRTI (premiéra 16. 10. 2009)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo F. X. Šaldy Liberec – úprava / choreografie / režie

* Reginald Rose / DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ (premiéra 24. 4. 2009)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / režie

* Karel Čapek / VĚC MAKROPULOS (premiéra 14. 3. 2009)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Klicperovo divadlo Hradec Králové – úprava / choreografie / režie

2008:

* Karol Sidon / LABYRINT ANEB CIRKUS PODLE KOMENSKÉHO (premiéra 29. 11. 2008)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Středočeské divadlo Kladno – úprava / choreografie / režie

* Eduardo Rovner / VRÁTILA SE JEDNOU V NOCI (premiéra 26. 4. 2008)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Most – úprava / choreografie / režie

* Vladislav Vančura / Marie Procházková / MARKETA LAZAROVÁ (premiéra 16. 2. 2008)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Horácké divadlo Jihlava – úprava / choreografie / režie

2007:

* Noel Coward / ROZMARNÝ DUCH (premiéra 7. 12. 2007)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo F. X. Šaldy Liberec – úprava / choreografie / režie

* David Greig / VZDÁLENÉ OSTROVY (premiéra 6. 10. 2007)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Středočeské divadlo Kladno – úprava / režie

2006:

* Eurípidés / MÉDEIA (premiéra 1. 12. 2006)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo F. X. Šaldy Liberec – úprava / choreografie / režie

* Fjodor M. Dostojevskij / Andrzej Wajda / ZLOČIN A TREST (premiéra 25. 3. 2006)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – úprava / režie

2005:

* Karel Čapek / VĚC MAKROPULOS (premiéra 11. 6. 2005)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / režie

2004:

* Julian Garner / PROBOUZENÍ (premiéra 13. 11. 2004)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / režie

* Otfried Preussler / Martin Urban / Štěpán Chaloupka / ČARODĚJŮV UČEŇ (premiéra 2. 10. 2004)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / choreografie / režie

* Julius Zeyer / Josef Suk / RADÚZ A MAHULENA (premiéra 28. 2. 2004)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – choreografie / režie

2003:

* John Pielmeier / AGNUS DEI (premiéra 22. 11. 2003)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / režie

* Alois Jirásek / LUCERNA (premiéra 11. 10. 2003)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / režie

* Christian D. Grabbe / DON JUAN A FAUST (premiéra 17. 5. 2003)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – úprava / choreografie / režie

* Jean Paul Sartre / TRÓJANKY (premiéra 8. 3. 2003)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – choreografie / režie

2002:

* Michail Bulgakov / ZOJČIN BYT (premiéra 25. 10. 2002)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo F. X. Šaldy Liberec – úprava / choreografie / texty písní / režie

* Alexandr N. Ostrovskij / VICHŘICE (premiéra 11. 5. 2002)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – choreografie / režie

2001:

* George Bernard Shaw / PYGMALION (premiéra 31. 12. 2001)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – choreografie / režie

* Tennessee Williams / TRAMVAJ DO STANICE TOUHA (premiéra 27. 10. 2001)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – úprava / režie

* Nikolaj V. Gogol / BLÁZNOVY ZÁŽITKY (premiéra 8. 9. 2001)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / režie

* Eugene O'Neill / SMUTEK SLUŠÍ ELEKTŘE (premiéra 16. 3. 2001)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo F. X. Šaldy Liberec – úprava / choreografie / režie

2000:

* Rostislav Křivánek / Vladimír Franz / RÚT (premiéra 4. 11. 2000)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – úprava / choreografie / režie

* William Shakespeare / ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY (premiéra 6. 5. 2000)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Západočeské divadlo Cheb – choreografie / režie

* John Pielmeier / AGNUS DEI (premiéra 29. 2. 2000)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo Mandragora Zlín – režie

1999:

* Josef Kolář / Marek Eben / MODROOČKO (premiéra 9. 12.)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Divadlo Mandragora Zlín – choreografie / režie

* Rostislav Křivánek / Vladimír Franz / JÚDIT (premiéra 8. 5. 1999)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – úprava / choreografie / režie

* Lina Wertmüllerová / LÁSKA A MAGIE V MAMINČINĚ KUCHYNI (premiéra 30. 1. 1999)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – choreografie

1998:

* Loleh Bellonová / POKOJ PRO PŘÁTELE (premiéra 9. 10. 1998)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie / režie

* Pierre Marivaux / HRA LÁSKY A NÁHODY (premiéra 27. 6. 1998)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* M. Štědroň / M. Pivovar / Dayton Allemann / TANCE RUDOLFA II. (premiéra 30. 5. 1998)

druh aut. zpr.: balet / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – režie

* Jean Cocteau / DVOJHLAVÝ OREL (premiéra 25. 4. 1998)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie / režie

* Jérome Savary / Dabadie, Jean-Loup / D'ARTAGNAN (premiéra 7. 3. 1998)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

1997:

* Moliere / PARVENU (premiéra 5. 12. 1997)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Julian Garner / PROBOUZENÍ (premiéra 22. 11. 1997)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – režie

* P. Šrut / B. Zatloukal / L. Pospíšil / ANDĚLA A PIRÁTI (premiéra 2. 5. 1997)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie / režie

* Pavel Eisner / Franz Kafka / PROCES – Ó, BOŽSKÝ ZLÍNE! (premiéra 8. 3. 1997)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

1996:

* Jean Giraudoux / BLÁZNIVÁ ZE CHAILLOT (premiéra 14. 12. 1996)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

* Federico García Lorca / KRVAVÁ SVATBA (premiéra 26. 10. 1996)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie / režie

* Michail J. Lermontov / MAŠKARÁDA (premiéra 7. 9. 1996)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

* Astrid Saalbach / TANEČNÍ HODINA (premiéra 19. 4. 1996)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie / kostýmy

* František Vodseďálek / NOVÁ KOMEDIE O KNĚŽNĚ LIBUŠI (premiéra 2. 2. 1996)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo Mandragora Zlín – choreografie

* Karel Semerád / Karel Hašler / PODSKALÁK (premiéra 13. 1. 1996)

druh aut. zpr.: opereta / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

1995:

* Coline Serreau / ZAJÍC (premiéra 15. 12. 1995)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

* Jan Drda / HRÁTKY S ČERTEM (premiéra 21. 10. 1995)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – úprava / choreografie / režie

* Radek Pavelkič / NAROZENA VE ZNAMENÍ VAH (premiéra 14. 10. 1995)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Jerry Bock / Joseph Stein / Sheldon Harnick / ŠUMAŘ NA STŘEŠE (premiéra 10. 6. 1995)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – choreografie

* John Pielmeier / AGNUS DEI (premiéra 8. 4. 1995)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – úprava / režie

* F. Fellini / T. Pinelli / E. Flaiano / B. Rondi / M. Bláhová / OSM A PŮL A PŮL (premiéra 11. 2. 1995)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

1994:

* Josef Morávek / REVUE 2000 (premiéra 3. 12. 1994)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

* William Motley Inge / PIKNIK (premiéra 5. 11. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – choreografie

* Choderlos de Laclos / Christopher Hampton / NEBEZPEČNÉ VZTAHY (premiéra 22. 10. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Pavel Kohout / HRÁČ A JEHO ŠTĚSTÍ (premiéra 10. 9. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

* Sean O'Casey / Jiří Krejčík / PENZION PRO SVOBODNÉ PÁNY (premiéra 10. 9.1994)

druh aut.zpr.: činohra / divadlo: Klicperovo divadlo Hradec Králové – choreografie

* Vojtěch Vacke / POPELKA (premiéra 9. 9. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Severomoravské divadlo Šumperk – choreografie

* Friedrich Dürrenmatt / NÁVŠTĚVA STARÉ DÁMY (premiéra 26. 2. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Jan Kopecký / O UMUČENÍ A SLAVNÉM VZKŘÍŠENÍ (premiéra 6. 2. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Moravské divadlo Olomouc – pohybová spolupráce

* Jean Giraudoux / ONDINA (premiéra 5. 1. 1994)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Klicperovo divadlo Hradec Králové – pohybová spolupráce

1993:

* Michael Frayn / BEZ ROUCHA (premiéra 18. 12. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Věra Herajtová / ZACHARIÁŠI, VYPRAVUJ NÁM O BOHU (premiéra 4. 12. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – autorka dramatizace / choreografie / texty písní / režie

* Carlo Gozzi / ZELENAVÝ PTÁČEK (premiéra 30. 10. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

* Ephraim Kishon / BYL TO SKŘIVAN (premiéra 18. 9. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Mika Waltari / ČARODĚJKA (premiéra 4. 9. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Carlo Goldoni / POPRASK NA LAGUNĚ (premiéra 19. 6. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – choreografie

* John Millington Synge / HRDINA ZÁPADU (premiéra 12. 6. 1993)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Městské divadlo Zlín – pohybová spolupráce

* Otomar Dvořák / Milan Nytra / FRANKENSTEIN (premiéra 6. 3. 1993)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Městské divadlo Zlín – choreografie

1992:

* Rudyard Kipling / František Zacharník / Karel Cón / MAUGLÍ (premiéra 27. 11. 1992)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Národní divadlo Brno – úprava / choreografie / režie

* V. Hugo / C. - M. Schönberg / A. Boublil / J. - M. Natel / Z. Borovec / LES MISÉRABLES (premiéra 25. 6. 1992)

druh aut. zpr.: muzikál /divadlo: Divadlo na Vinohradech / Praha producent C. Mackintosh / Londýn – choreografie

* Jan Werich / Jiří Voskovec / DIVOTVORNÝ HRNEC (premiéra 28. 4. 1992)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Malá divadelní společnost města Příbrami – choreografie

* Nikolaj V. Gogol / BLÁZNOVY ZÁŽITKY (premiéra 14. 2. 1992)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo u Jakuba Brno – úprava / režie

* Alfréd Radok / Marie Tesařová / PODIVNÉ PŘÍHODY PANA PIMPIPÁNA (premiéra 8. 2. 1992)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo u Jakuba Brno – choreografie / režie

1991:

* P. Burkhard / E. Scharell / J. Amstein / OHŇOSTROJ (premiéra 25. 10. 1991)

druh aut. zpr.: muzikál /divadlo: Divadlo Jonáša Záborského v Prešove – choreografie

* Jan Žáček / PEPÍČEK, MŮJ PŘÍTEL (premiéra 27. 9. 1991)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo u Jakuba Brno – pohybová spolupráce

* Karel Hoffmann / Ladislav Kolář / O KOČIČÍM ZPÍVÁNÍ (premiéra 25. 5. 1991)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Divadlo u Jakuba Brno – choreografie

* A. L. Webber / C.* M.Schönberg / V.Hugo / T. S.Eliot / A.Boublil / T. Rice / J.-M. Natel / MUSICAL SUPERSTAR (premiéra 9. 2. 1991)

druh aut. zpr.: muzikál / divadlo: Reduta Brno – výprava / choreografie / režie

* Sean O'Casey / Jiří Krejčík / PENZION PRO SVOBODNÉ PÁNY (premiéra 12. 1. 1991)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Východočeské divadlo Pardubice – choreografie

1989:

* Michail Bulgakov / ZOJČIN BYT (premiéra 11. 11. 1989)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Východočeské divadlo Pardubice – choreografie

1987:

* Jan Drda / HRÁTKY S ČERTEM (premiéra 5. 12. 1987)

druh aut. zpr.: činohra / divadlo: Divadlo Vítězslava Nezvala Karlovy Vary – choreografie


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English